Հայաստանն ու Ավստրալիան զարգացրել են երկկողմ բարեկամական կապեր. վարչապետը շնորհավորել է Ավստրալիայի օրվա կապակցությամբ
26 Հունվարի, 10:42
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ավստրալիայի Միության վարչապետ Էնթոնի Ալբանիզին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում նշված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ավստրալիայի բարեկամ ժողովրդին ազգային տոնի՝ Ավստրալիայի օրվա կապակցությամբ:
Դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատումից ի վեր Հայաստանն ու Ավստրալիան զարգացրել են երկկողմ բարեկամական կապեր` կիսելով ընդհանուր արժեքներ ու նպատակներ: Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք նոր լիցք կհաղորդենք մեր հարաբերություններին՝ ի շահ մեր ժողովուրդների:
Ավստրալիայի մեծաթիվ հայ համայնքը, որը զգալի դերակատարում ունի ավստրալիական հասարակական-քաղաքական կյանքի բոլոր ասպարեզներում, ևս կարևոր խթան է մեր միջպետական փոխգործակցության զարգացման և ամրապնդման գործում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Ավստրալիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և երջանկություն»:

Армения и Австралия установили дружественные двусторонние связи. Премьер-министр поздравил с Днем Австралии
Премьер-министр Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Австралии Энтони Албанезе по случаю национального праздника. В сообщении говорится:
Сердечно поздравляю вас и дружественный народ Австралии с национальным праздником — Днем Австралии.
С момента установления дипломатических отношений между Арменией и Австралией установились дружественные двусторонние связи, разделяющие общие ценности и цели. Я искренне надеюсь, что совместными усилиями мы придадим новый заряд нашим отношениям на благо наших народов.
Многочисленная армянская община Австралии, играющая значительную роль во всех сферах общественной и политической жизни Австралии, также является важным стимулом в развитии и укреплении нашего межгосударственного сотрудничества.
Желаю вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Австралии процветания и счастья».