Արարատ Միրզոյանը Բրյուսելում հանդիպել է Տոյվո Կլաարի հետ
Հունվարի 25-ին աշխատանքային այցով Բրյուսելում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի և Եվրոպական խորհրդի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով ավագ խորհրդական Մագդալենա Գրոնոյի հետ։
Կողմերը կարևորել են Հայաստանում ԵՄ քաղաքացիական մշտադիտարկման նոր առաքելություն տեղակայելու վերաբերյալ որոշումը՝ նշելով, որ այն կնպաստի տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ապահովմանը։
Քննարկվել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետևանքով ստեղծված իրավիճակը։ ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդգծել է, որ Ադրբեջանն իր գործողություններով և հռետորաբանությամբ խաթարում է Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատմանն ուղղված Հայաստանի ջանքերը:

On January 25, RA Foreign Minister Ararat Mirzoyan, who was in Brussels on a working visit, had a meeting with Toivo Klaar, the EU Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in Georgia, and Magdalena Grono, the Senior Adviser on Foreign Policy of the President of the European Council.
The parties highlighted the decision to deploy a new EU civilian monitoring mission in Armenia, noting that it will contribute to ensuring regional security and stability.
The situation created due to Azerbaijan's illegal blocking of the Lachin Corridor was discussed. With its actions and rhetoric, the RA Foreign Minister emphasized that Azerbaijan is undermining Armenia's efforts to establish peace in the South Caucasus.