Չիփ Լեյթինենը ընդգծել է Լաչինի միջանցքով ազատ տեղաշարժի լիարժեք վերականգնման անհրաժեշտությունը
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 20-ին ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Չիփ Լեյթինենը հանդիպել է փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանին և շնորհավորել է վերջինիս նշանակման կապակցությամբ։
Գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Լեյթինենը մտահոգություն է հայտնել Լաչինի միջանցքի արգելափակման պատճառով Լեռնային Ղարաբաղում վատթարացող հումանիտար իրավիճակի վերաբերյալ։
Նա ընդգծել է միջանցքով ազատ տեղաշարժի լիարժեք վերականգնման անհրաժեշտությունը։ Նա նաև վերահաստատել է ԱՄՆ աջակցությունը հարևանների հետ խաղաղ համագոյակցող, ինքնիշխան, անկախ և ժողովրդավար Հայաստանին։

Chip Laitinen emphasized the need to fully restore free movement through the Lachin Corridor
The US Embassy in RA informs that on January 20, US Charge d'Affaires Chip Laitinen met Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan and congratulated him on his appointment.
Chargé d'affaires Laitinen expressed concern about the deteriorating humanitarian situation in Nagorno-Karabakh due to blocking the Lachin Corridor.
He emphasized the need for completely restoring free movement through the corridor. He also reaffirmed US support for sovereign, independent, and democratic Armenia, peacefully co-existing with its neighbors.