Սուրեն Պապիկյանն այցելել է ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհի՝ ողբերգական դեպքի վայր (լուսանկարներ)
Հունվարի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը՝ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-մայոր Էդվարդ Ասրյանի և բարձրաստիճան զինվորականների ուղեկցությամբ,  այցելել է 2-րդ բանակային զորամիավորում:
Հունվարի 19-ին հրդեհի հետևանքով զոհված զինծառայողների հիշատակը մեկ րոպե լռությամբ հարգելուց, ծառայակից ընկերներին, հարազատներին և ընտանիքի անդամներին կորստյան ծանր վիշտը կիսելու, ցավակցության խոսք հղելուց հետո, պաշտպանության նախարարը բանակային զորամիավորման հրամանատարական կազմին է ներկայացրել զորամիավորման նորանշանակ հրամանատար, գնդապետ Գարեգին Պողոսյանին:
Այնուհետև պաշտպանության նախարարն այցելել է ինժեներասակրավորային վաշտի կացարանում բռնկված հրդեհի՝ ողբերգական դեպքի վայր: ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ, գեներալ-մայոր Աշոտ Զաքարյանը պաշտպանության նախարարին է ներկայացրել դեպքի առնչությամբ որոշ մանրամասներ: Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը վստահություն է հայտնել, որ նախաձեռնված վարույթի ընթացքում բոլոր հարցերը և դեպքի հանգամանքները լիարժեք կպարզվեն: Պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին պաշտպանության նախարարը հանձնարարել է խիստ ուշադրության կենտրոնում պահել հրդեհային անվտանգության պահպանման կանոնները՝ նմանօրինակ դեպքերն իսպառ բացառելու համար։
Սուրեն Պապիկյանն  այցելել է նաև մոդուլային զորանոցների կառուցման շինհրապարակներ, տվել համապատասխան հանձնարարականներ՝ զորանոցների կառուցման աշխատանքները պատշաճ և նախանշված ժամկետներում իրականացնելու վերաբերյալ:

21 января министр обороны РА Сурен Папикян в сопровождении начальника Генерального штаба ВС, первого заместителя министра обороны генерал-майора Эдуарда Асряна и высокопоставленных военнослужащих посетил 2-ую воинскую часть.
Почтив память военнослужащих, погибших в пожаре 19 января, минутой молчания, разделив тяжелую скорбь утраты с товарищами, родными и близкими и направив слова соболезнования, Министр обороны представил вновь назначенного командира воинской части полковника Гарегина Погосяна командному составу воинской части.
Затем министр обороны посетил место пожара, возникшего в казарме инженерно-пехотной роты, что стало трагическим происшествием. Начальник военной полиции МО РА, генерал-майор Ашот Закарян представил министру обороны некоторые подробности произошедшего. Глава оборонного ведомства выразил уверенность, что все вопросы и обстоятельства дела будут полностью выяснены в ходе начатого производства. Министр обороны поручил руководителям ответственных ведомств обратить пристальное внимание на правила пожарной безопасности, чтобы полностью исключить подобные случаи.
Сурен Папикян также посетил строительные площадки по строительству модульных казарм, дал соответствующие указания, чтобы строительство блоков было осуществлено надлежащим образом и в установленные сроки.