ԿԸՀ նախագահ Վահագն Հովակիմյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Հնդկաստան
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի նախագահ Վահագն Հովակիմյանի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Հնդկաստան։
Այս մասին տեղեկացնում է ԿԸՀ մամուլի ծառայությունը։
Հնդկաստանի ընտրական հանձնաժողովի հրավերով հունվարի 23-ից 26-ը Նյու Դելիում ՀՀ ԿԸՀ ներկայացուցիչները կմասնակցեն «Տեխնոլոգիաների օգտագործում և ընտրությունների ամբողջականություն» թեմայով միջազգային համաժողովին»։ Ծրագիրը ներառում է երկօրյա միջազգային համաժողով, որին հաջորդում են ընտրողների ազգային և Հանրապետության օրվա տոնակատարությունները։
ԿԸՀ նախագահի հետ Նյու Դելի կմեկնեն ԿԸՀ փոխնախագահ Նունե Հովհաննիսյանը և ԿԸՀ արտաքին կապերի վարչության պետի պաշտոնակատար Սեդաննա Մարգարյանը։
Նախորդ տարվա հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը Հնդկաստանի ընտրական հանձնաժողովի կազմակերպած «Ընտրությունների կառավարման մարմինների դերը, շրջանակը և կարողությունը» թեմայով երկօրյա միջազգային համաժողովին մասնակցել էին ՀՀ ԿԸՀ անդամներ Արուսյակ Տերչանյանը և Սիլվա Մարկոսյանը։

Делегация во главе с председателем Центризбиркома Ваагном Овакимяном отправится в Индию
Делегация во главе с председателем Центральной избирательной комиссии Ваагном Овакимяном отправится в Индию.
Об этом сообщает пресс-служба ЦИК.
По приглашению Избирательной комиссии Индии с 23 по 26 января в Нью-Дели представители ЦИК РА примут участие в международной конференции «Использование технологий и честность выборов». Программа включает двухдневную международную конференцию, за которой последуют национальные празднования Дня избирателя и Республики.
Вице-председатель ЦИК Нунэ Ованнисян и исполняющая обязанности начальника отдела внешних связей ЦИК Седанна Маргарян вместе с председателем ЦИК отправятся в Нью-Дели.
Члены ЦИК РА Арусяк Терчанян и Сильва Маркосян приняли участие в двухдневной международной конференции, организованной Избирательной комиссией Индии с 31 октября по 2 ноября.