Հայաստանը մեծ նշանակություն է տալիս ԱՄՆ հետ հարաբերությունների հետագա խորացմանը. փոխվարչապետ
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ ժամանակավոր հավատարմատար Չիպ Լեյթինենի գլխավորած պատվիրակությանը:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանն իր խոսքում շեշտել է, որ Հայաստանի Հանրապետությունը մեծ նշանակություն է տալիս Միացյալ Նահանգների հետ հարաբերությունների հետագա խորացմանը եւ զարգացմանը: Փոխվարչապետը ներկայացրել է Կառավարության ծրագրի առաջնայնությունները եւ բարձր գնահատել նախանշված բարեփոխումների իրականացման գործում ԱՄՆ կողմից Հայաստանին տրամադրվող աջակցությունը:
Չիպ Լեյթինենը շնորհավորել է փոխվարչապետին պաշտոնի ստանձման կապակցությամբ եւ վերահաստատել ամերիկյան կողմի պատրաստակամությունը շարունակելու ցուցաբերել աջակցություն ինչպես կարճաժամկետ ծրագրերի, այնպես էլ երկարաժամկետ ռազմավարական բարեփոխումների իրականացման ուղղությամբ: «Միացյալ Նահանգները սատարում է Հայաստանի կառավարությանն իրականացրած ժողովրդավարական ու տնտեսական բարեփոխումների, ինչպես նաեւ հակակոռուպցիոն օրակարգի վարման հարցերում»,- իր խոսքում նշել է հավատարմատարը:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանում բարենպաստ ներդրումային միջավայր ստեղծելու հնարավորությունների եւ հայ-ամերիկյան համագործակցության զարգացման հեռանկարի շուրջ:

Армения придает большое значение дальнейшему углублению отношений с США. Вице-премьер-министр
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял делегацию во главе с временным поверенным в делах США в РА Чипом Лейтиненом.
В своем выступлении вице-премьер Хачатрян подчеркнул, что Республика Армения придает большое значение дальнейшему углублению и развитию отношений с США. Вице-премьер представил приоритеты плана правительства и высоко оценил поддержку, оказываемую США Армении в реализации намеченных реформ.
Чип Лейтинен поздравил вице-премьера со вступлением в должность и подтвердил готовность американской стороны продолжать оказывать поддержку как краткосрочным программам, так и долгосрочным стратегическим реформам. "Соединенные Штаты поддерживают демократические и экономические реформы, проводимые правительством Армении, а также антикоррупционную повестку", - сказал в своем выступлении поверенный.
В ходе встречи собеседники обменялись мнениями о возможностях создания благоприятной инвестиционной среды в Армении и перспективах развития армяно-американского сотрудничества.