Վահագն Խաչատուրյանն ու Էստոնիայի վարչապետը քննարկել են անվտանգային և տարածաշրջանային նշանակության հարցեր
Աշխատանքային այցով Էստոնիայի Հանրապետությունում գտնվող Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հանդիպել է Էստոնիայի վարչապետ Կայա Կալասի հետ:
Հանդիպամը բարձր է գնահատվել երկու երկրների միջև տարբեր ուղղություններով ձևավորված սերտ համագործակցությունը: Քննարկվել է մասնավորապես՝ բարձր տեխնոլոգիաների, տիեզերագնացութան, առևտրատնտեսական կապերի սերտացմանն առնչվող հարցերի լայն շրջանակ:
Կողմերն անդրադարձել են նաև անվտանգային և տարածաշրջանային նշանակության հարցերի, ընդգծել կայուն և երկարատև խաղաղության հաստատման կարևորությունը:

Vahagn Khachaturyan and the Prime Minister of Estonia discussed issues of security and regional importance
Armenian President Vahagn Khachaturyan, on a working visit to the Republic of Estonia, met with Estonian Prime Minister Kaya Kalas.
The close cooperation between the two countries in different directions was highly appreciated at the meeting. In particular, many issues related to high technologies, space travel, trade, and economic ties were discussed.
The parties also touched on security and regional significance issues and emphasized the importance of establishing stable and long-lasting peace.