Ալեն Սիմոնյանը չի բացառել Արցախի ԱԺ պատգամավորների հետ առցանց քննարկման հնարավորությունը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն ՍԻմոնյանը չի բացառել, որ Հայաստան-Արցախ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի, երկու խորհրդարանների պատգամավորների առցանց քննարկում անցկացվի։
«Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանի հարցին ի պատասխան Սիմոնյանը հայտնել է, որ հանդիպում նախատեսվել էր դեռ նախորդ տարվա սեպտեմբերի 19-ին, սակայն սեպտեմբերի 13-14-ին ադրբեջանական ագրեսիայի պատճառով այդ հանդիպումը հետաձգվել է. «Ստեղծված իրավիճակում նման բան նախատեսելը մի քիչ դժվար է: Եվ այս պահին որևիցե նման քննարկում չկա Արցախի մեր գործընկերների հետ: Լաչինի միջանցքի փակ լինելու պատճառով չեմ պատկերացնում, թե մեկնելու առաջարկն ինչպես կարելի է իրագործել: Իսկ առցանցի մասին կարելի է քննարկել, հասկանալ: Եթե նման հնարավորություն տեսնում են նաև Արցախի մեր գործընկերները, ապա՝ ինչու ոչ»:

Alen Simonyan did not rule out the possibility of online discussions with Artsakh NA deputies
RA NA Speaker Alen Simonyan did not rule out an online discussion of the Armenia-Artsakh inter-parliamentary commission and deputies of both parliaments.
In response to the question of Artsvik Minasyan, secretary of the Armenia faction, Simonyan said that a meeting was planned for September 19 last year. Still, that meeting was postponed due to the Azerbaijani aggression on September 13-14, "It is difficult to foresee something like this in the current situation. And at the moment, there is probably no such discussion with our partners in Artsakh. Due to the closure of the Lachin Corridor, I have no idea how the offer to leave can be implemented. And online can be discussed and understood. If our colleagues from Artsakh also see such an opportunity, why not?"