Խաղաղության և երկխոսության ճանապարհն ամբողջովին սպառված չէ. Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահ
Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահ Յաել Բրաուն-Պիվեին հայտարարել է, թե իրենք շատ անհանգիստ են ԼՂ-ում ստեղծված իրավիճակի կապակցությամբ։
Երևանյան ասուլիսի ժամանակ Ֆրանսիայի խորհրդարանի ղեկավարն ասել է. «Այն մեզ մտահոգում է, որովհետև շարունակվող շրջափակումը մարդասիրական այնպիսի իրավիճակ է ստեղծվում, որը գնալով վատթարանում է:
Շատ կարևոր է, որ վերականգնվի ազատ երթևեկությունը Հայաստանի և ԼՂ միջև, ինչպես նաև էլեկտրաէներգիան և ինտերնետը»:
Ըստ Յաել Բրաուն-Պիվեի՝ «հնարավոր խաղաղության և երկխոսության ճանապարհն ամբողջովին սպառված չէ, և ամեն ինչ չենք փորձել այդ առումով: Մեր էներգիան հարյուր տոկոսով այդ կարգավորմանն է ուղղված»:

Путь к миру и диалогу еще не исчерпан. Председатель Национальной ассамблеи Франции
Спикер Национального собрания Франции Яэль Брон-Пиве заявила, что они очень обеспокоены ситуацией в Нагорном Карабахе.
Об этом в ходе пресс-конференции в Ереване заявила глава парламента Франции. «Это беспокоит нас, потому что продолжающаяся блокада создает гуманитарную ситуацию, которая ухудшается.
Очень важно восстановить свободный трафик между Арменией и Нагорным Карабахом, а также электричество и интернет».
По словам Яэль Брон-Пиве, «путь к возможному миру и диалогу еще не полностью исчерпан, и мы еще не все испробовали в этом отношении. Сто процентов нашей энергии направлены на это урегулирование»