Երկու երկրների խորհրդարանների ղեկավարներն անդրադարձել են Լաչինի միջանցքի փակմանը
Հայաստանի և Ֆրանսիայի ԱԺ նախագահներն անդրադարձել են տարածաշրջանային խնդիրներին ու Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի փակման հետևանքներին. այս մասին հայտնել է Ալեն Սիմոնյանը՝ Ֆրանսիայի խորհրդարանի ղեկավար Յաել Բրաուն-Պիվեի հետ ասուլիսին։
Նրա խոսքով. «Քննարկեցինք առկա իրավիճակը մեր տարածաշրջանում, քննարկեցինք այն բոլոր հարցերը, որոնք առաջացել են Լաչինի միջանցքի փակման հետ կապված, ես ներկայացրի առկա իրավիճակը: Կարող եմ վստահ ասել, որ մեր ֆրանսիացի գործընկերները բավականին լավ տեղեկացված են և ուշի ուշով հետևում են այն բոլոր գործընթացներին, որ տեղի են ունենում Հայաստանում և Արցախում, Լաչինի միջանցքի շուրջ:
Շնորհակալություն հայտնեցի իմ ֆրանսիացի գործընկերոջը Ֆրանսիայի կողմից բոլոր այն նախաձեռնությունների համար, որոնք միջազգային հարթակներում որպես նախաձեռնող հանդես եկան»:

The leaders of the parliaments of the two countries referred to the closure of the Lachin Corridor
The presidents of the National Assembly of Armenia and France referred to the regional problems and the consequences of Azerbaijan's closure of the Lachin Corridor. Alain Simonyan announced this at the press conference with the head of the French Parliament, Yael Brown-Pivet.
According to him: "We discussed the current situation in our region; we discussed all the issues that have arisen in connection with the closure of the Lachin Corridor; I presented the current situation. Our French partners are well-informed and closely follow all the processes in Armenia and Artsakh around the Lachin Corridor.
I thanked my French colleague for all the initiatives on the part of France, which acted as initiators on international platforms."