«Հայաստանը շարունակելու է բանակցությունները Թուրքիայի հետ»․ Հունանյան
Հայաստանը դրական է գնահատում ուղիղ օդային բեռնափոխադրումների արգելքը վերացնելու՝ Թուրքիայի քայլը։ Radar Armenia-ի հարցին ի պատասխան՝ ընդգծեց ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Վահան Հունանյանը։
«Մենք, բնականաբար, դրական ենք գնահատում ուղիղ օդային բեռնափոխադրումների արգելքը վերացնելու Թուրքիայի քայլը: Հայաստանը, ինչպես և նախկինում, կառուցողական կերպով շարունակելու է բանակցություններն ինչպես հուլիսի 1-ին հատուկ ներկայացուցիչների ձեռք բերած մյուս պայմանավորվածությունը՝ երրորդ երկրների քաղաքացիների համար ցամաքային սահմանը հատելու հնարավորության ապահովումը շուտափույթ կյանքի կոչելու, այնպես էլ Հայաստան-Թուրքիա հարաբերություններն ամբողջական կարգավորելու, այն է՝ երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման և հայ-թուրքական սահմանի բացման նպատակով»,- ասաց նա։
Ավելի վաղ ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Վահան Հունանյանը Radar Armenia-ի հարցին ի պատասխան հաստատել էր լուրերը, որ Թուրքիան վերացրել է Հայաստանի հետ ուղիղ օդային բեռնափոխադրումների արգելքը։

«Армения продолжит переговоры с Турцией». Унанян
Армения положительно оценивает действия Турции по снятию запрета на прямые авиаперевозки. В ответ на вопрос Radar Armenia , подчеркнул пресс-секретарь МИД РА Ваан Унанян.
«Естественно, мы положительно оцениваем действия Турции по снятию запрета на прямые авиаперевозки. Армения, как и прежде, конструктивно продолжит переговоры, также и по другому соглашению, достигнутому спецпредставителями 1 июля, об обеспечении возможности пересечения сухопутной границы для граждан третьих стран в кратчайшие сроки, так и по полному урегулированию армяно-турецких отношений, то есть двух стран с целью установления дипломатических отношений и открытия армяно-турецкой границы", - сказал он.
Ранее, отвечая на вопрос Radar Armenia, пресс-секретарь МИД РА Ваан Унанян подтвердил новость о том, что Турция сняла запрет на прямые авиаперевозки с Арменией.