ԱՄՆ-ն պետք է զսպի Արցախի և Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիան՝ սկսելով կյանքի կոչել 907-րդ բանաձևը. Բրեդ Շերման
ԱՄՆ կոնգրեսական Բրեդ Շերմանը հայտարարություն է տարածել՝ Լաչինի միջանցքի շուրջ ծագած իրավիճակի հետ կապված, և ԱՄՆ-ին կոչ արել զսպել Ադրբեջանի ագրեսիան Հայաստանի և Արցախի դեմ՝ սկսելով  907-րդ բանաձևը կայնքի կոչելուց։
«Ես խորապես անհանգստացած եմ հայ ժողովրդի դեմ Ադրբեջանի շարունակական և չդադարող ագրեսիայի արշավի հետևանքով Արցախում (Լեռնային Ղարաբաղ) հումանիտար աղետի մասին հաղորդումներից։
Հաղորդվում է, որ Ադրբեջանը շրջափակել է Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը և այն հիմնական միջոցը, որով սննդամթերք, բժշկական պարագաներ և այլ կենսական ռեսուրսներ են տեղափոխվում տարածաշրջան։ Արդյունքում, Արցախի 120․000 հայերի կյանքը և տարածաշրջանում խաղաղության հեռանկարը շարունակում են մնալ լուրջ վտանգի տակ։
Միջազգային հանրությունը պետք է միանշանակ դատապարտի այս աղաղակող սադրանքը և ձեռնարկի բոլոր հնարավոր և անհրաժեշտ քայլերը՝ այս ճգնաժամային իրավիճակում հայ ժողովրդին աջակցելու համար։ Միացյալ Նահանգները հատկապես պետք է առաջնորդ լինի այս ջանքերում՝ իրական քայլեր ձեռնարկելով Արցախի և Հայաստանի դեմ Ադրբեջանի ագրեսիան զսպելու համար՝ կյանքի կոչելով 907-րդ բանաձևը։
Սա ևս մեկ ցավալի պահ է հայ համայնքի համար, քանի որ այն շարունակում է բախվել Ադրբեջանի կողմից 2020թ. պատերազմից հետո չդադարող ագրեսիայի։ Այնուամենայնիվ, ես անձամբ տեսել եմ հայ ժողովրդի տոկունությունն ու վճռականությունը և միշտ աջակցելու եմ Հայաստանի և Արցախի ժողովրդին, քանի որ մենք շարունակելու ենք միասին պայքարել Հայաստանի և Արցախի վրա հարձակումները դադարեցնելու ուղղությամբ»,- ասվում է կոնգրեսականի տարածած հայտարարության մեջ։

The USA should curb Azerbaijan's aggression against Artsakh and Armenia by starting to implement the 907th resolution; Brad Sherman
US Congressman Brad Sherman stated the situation surrounding the Lachin Corridor and called on the US to curb Azerbaijan's aggression against Armenia and Artsakh, starting with the implementation of Resolution 907.
"I am deeply disturbed by reports of a humanitarian disaster in Artsakh (Nagorno-Karabakh) due to Azerbaijan's continuous and unrelenting campaign against the Armenian people.
It is reported that Azerbaijan has blocked the only road connecting Artsakh to Armenia and the principal means by which food, medical supplies, and other vital resources are transported to the region. As a result, the lives of 120,000 Armenians in Artsakh and the prospect of peace in the region continue to be in grave danger.
The international community must unequivocally condemn this blatant provocation and take all necessary steps to support the Armenian people in this crisis. The United States, in particular, should be a leader in this effort, taking tangible steps to curb Azerbaijan's aggression against Artsakh and Armenia by implementing Resolution 907.
This is another painful moment for the Armenian community as it faces Azerbaijan's 2020. of non-stop aggression after the war. However, I have personally seen the resilience and determination of the Armenian people, and I will always support the people of Armenia and Artsakh as we continue to fight together to end the attacks on Armenia and Artsakh," the congressman said in a statement.