«Հայաստանն աշխատում է տեքստի վրա և շուտով կփոխանցի Ադրբեջանին». Արմեն Գրիգորյանը՝ խաղաղության պայմանագրի մասին
Այսօր լրագրողների հետ զրույցում Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հայտնել է, որ շարունակում են աշխատել Ադրբեջանից ստացած տեքստի վրա. «Աշխատում ենք դա՝ մեր նկատառումներով, վերադարձնել Ադրբեջանին և մոտակա շրջանում հանդիպում կազմակերպել։ Հայաստանը կներդնի բոլոր ջանքերը, որպեսզի մինչև տարեվերջ ունենա խաղաղության պայմանագիր»։
«Հիմա, ավելի մոտ լինելով տարեվերջին, դժվար է ասել, որ այն մինչև տարեվերջ կստացվի, բայց շարունակելու ենք աշխատել, և աշխատանքի արդյունքներից է կախված լինելու»,- ասել է Գրիգորյանը։
Գրիգորյանը նշել է, որ Հայաստանը տեքստի խմբագրված տարբերակը շուտով կփոխանցի Ադրբեջանին:
Թե ինչու չի ստացվում խաղաղության պայմանագրի ստորագրումը՝ ՀՀ ԱԽ քարտուղարն ասում է, որ այդ ուղղությամբ Հայաստանն իր ամբողջ ջանքերը ներդրել է:

"Armenia is working on the text and will soon transfer it to Azerbaijan." Armen Grigoryan on the peace treaty
In a conversation with journalists today, Security Council Secretary Armen Grigoryan said that they continue to work on the text received from Azerbaijan, "We are working to return it to Azerbaijan and organize a meeting shortly. Armenia will make every effort to have a peace agreement by the end of the year."
"Now, being closer to the end of the year, it is difficult to say that it will be completed by the end of the year, but we will continue to work, and it will depend on the results of the work," said Grigoryan.
Grigoryan noted that Armenia would soon transfer the edited version of the text to Azerbaijan.
As to why the signing of the peace treaty is not possible, the RA SC Secretary says that Armenia has invested all its efforts in that direction.