Ազգային ժողովի խորհուրդը դեկտեմբերի 5-ին գումարել է նիստ, որը վարել է ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը: ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում կընդգրկվի 23 հարց:
Քննարկվել և հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու և դեկտեմբերի 6-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Սահմանվել են նաև հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը և տևողությունը:
«Հայաստանի Հանրապետության հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» և «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում փոփոխություն և լրացում կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկման տևողությունը սահմանվել է մինչև երկու ժամ:

23 issues will be included in the agenda of tomorrow's NA session
The Council of the National Assembly convened a session on December 5, which NA Vice President Ruben Rubinyan chaired. 23 issues will be included in the draft agenda of regular NA sessions.
The drafts of additions to the agenda of the fourth session of the eighth conference of the National Assembly and the schedule of regular sessions to be convened on December 6 were discussed and approved.
The sequence and duration of discussion of agenda items of regular sessions were also defined.
The discussion of the package of draft laws "On Amendments and Additions to the Tax Code of the Republic of Armenia" and "On Amendments and Additions to the Code of the Republic of Armenia on Administrative Offenses" is set to two hours.