Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մի քանի ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը. ՊԲ
«Նոյեմբերի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մի քանի ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի, ինչպես նաև Մաճկալաշեն գյուղի մերձակայքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ։
Հրադադարի խախտման դեպքերի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը։
Միևնույն ժամանակ, Ադրբեջանի ՊՆ-ն տարածել է հերթական ապատեղեկատվությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 21-ի ժամը 16։50-ից նոյեմբերի 22-ի ժամը 01։05-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ».- հաղորդում է Արցախի ՊԲ մամուլի ծառայությունը։

"21 ноября подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на нескольких направлениях, открыв огонь из стрелкового оружия по позициям Сил обороны, а также по трактору, выполнявшему сельскохозяйственные работы в районе села Мачкалашен.
О случаях нарушения режима прекращения огня доложено командованию российских миротворческих сил.
В то же время Министерство обороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию о том, что в период с 21 ноября 16:50 до 01:05 22 ноября Силы обороны открыли огонь на оккупированных территориях Мартунинского района Республики Арцах в направлении азербайджанских позиций", - сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.