Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լատվիայի վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լատվիայի Հանրապետության վարչապետ Կրիշյանիս Կարինշին՝ ազգային տոնի առթիվ: Ուղերձում ասված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Լատվիայի բարեկամ ժողովրդին Լատվիայի ազգային տոնի՝ Անկախության հռչակման օրվա առթիվ։
Ավելի քան հարյուր տարի առաջ հռչակված անկախությունից ի վեր Լատվիան անցել է խոչընդոտներով լի դժվարագույն ճանապարհ՝ հաղթահարելով իր առջև ծառացած բոլոր փորձությունները, և հաջողությամբ կերտել զարգացած ժողովրդավար երկիր:
Հայաստանը կարևորում է Լատվիայի հետ պատմական կապերը, որոնք հիմնված են փոխադարձ վստահության և համընդհանուր արժեքների վրա։ Մենք պատրաստակամ ենք բոլոր ոլորտներում խթանելու Լատվիայի հետ երկկողմ հարաբերությունները, ինչպես նաև խորացնելու և ընդլայնելու գործակցությունը միջազգային տարբեր հարթակներում։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Լատվիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և երջանկություն։

The Prime Minister sent a congratulatory message to the Prime Minister of Latvia
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the Prime Minister of the Republic of Latvia, Krishjanis Karinsh, on the occasion of the national holiday. The message says:
On behalf of the Government of the Republic of Armenia and myself, I warmly congratulate you and the friendly people of Latvia on the occasion of the Latvian national holiday, Independence Day.
Since its independence more than a hundred years ago, Latvia has gone through a difficult road full of obstacles, overcoming all the challenges it faced and successfully building a developed democracy.
Armenia values ​​historical ties with Latvia based on mutual trust and universal values. We are ready to promote bilateral relations with Latvia in all spheres and deepen and expand cooperation on various international platforms.