Սիսակ Գաբրիելյանը և Էլիսո Բոլկվաձեն մշակույթի ոլորտի համատեղ հուշագիր են ստորագրել
ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակության կազմում Թբիլիսիում գտնվող Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սիսակ Գաբրիելյանը, հանձնաժողովի անդամներ Հասմիկ Հակոբյանը, Նարեկ Բաբայանը եւ Հակոբ Ասլանյանը հանդիպել են Վրաստանի խորհրդարանի մշակույթի հանձնաժողովի նախագահ Էլիսո Բոլկվաձեի հետ:
Խորհրդարանականները խոսել են Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ դարավոր հարաբերությունների եւ համագործակցության մասին: Քննարկվել են մշակույթի ոլորտում փոխգործակցության ակտիվացմանը, նոր ծրագրերի իրականացմանը վերաբերող հարցեր:
Այցի շրջանակում Սիսակ Գաբրիելյանը եւ Էլիսո Բոլկվաձեն ստորագրել են հանձնաժողովների համագործակցության հուշագիր:
«Սա կլինի Հայաստանի եւ Վրաստանի միջեւ մշակութային կապերի ամրապնդման եւ համագործակցության հաջորդ փուլի մեկնարկը»,- նշել են կողմերը:

Sisak Gabrielyan and Eliso Bolkvadze signed a joint memorandum in the field of culture
As part of the delegation led by the RA NA Speaker, Sisak Gabrielyan, Chairman of the Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sports Affairs in Tbilisi, committee members Hasmik Hakobyan, Narek Babayan, and Hakob Aslanyan met with Eliso Bolkvadze, Chairman of the Culture Committee of the Georgian Parliament.
The parliamentarians spoke about centuries-old relations and cooperation between Armenia and Georgia. Issues related to interaction activation in the culture field and implementing new programs were discussed.
During the visit, Sisak Gabrielyan and Eliso Bolkvadze signed a memorandum of cooperation between the commissions.
"This will be the start of the next stage of strengthening cultural ties and cooperation between Armenia and Georgia," the parties noted.