Ամերիկացի գեներալը կհանդիպի ՀՀ Պաշտպանության նախարարին, ԳՇ պետին ու ԱԽ քարտուղարին
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունից տեղեկացնում են, որ դեսպանատունը ուրախ է Երևանում հյուրընկալել ԱՄՆ Եվրոպական հրամանատարության ռազմավարության, պլանավորման և քաղաքականության հարցերով տնօրեն գեներալ-մայոր Դանիել Լասիկային։
Նոյեմբերի 16-17-ին նախատեսվող այցի ընթացքում գեներալ-մայոր Լասիկան ծաղկեպսակներ կնդի Անհայտ զինվորի գերեզմանին և Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում, կհանդիպի ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանին, Գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանին և Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանին՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան անվտանգային հարաբերություններն ու տարածաշրջանային անվտանգության հարցերը։ Գեներալ-մայոր Լասիկան կմասնակցի խաղաղապահ ուժերի «Զառ» ուսումնական կենտրոնի նոր զորանոցների, ճաշարանի և գիտաժողովների սրահի բացման արարողությանը։

The American general will meet with the Minister of Defense of the Republic of Armenia, the Chief of General Staff, and the Secretary of the Council of Ministers
The US Embassy in Armenia informs that the embassy is happy to host Major General Daniel Lasika, Director of Strategy, Planning, and Policy of the US European Command, in Yerevan.
During the visit scheduled for November 16-17, Major General Lasika will lay wreaths at the Tomb of the Unknown Soldier and the Armenian Genocide Memorial, meet with RA Defense Minister Suren Papikyan, Chief of General Staff Edward Asryan, and Secretary of the National Security Council Armen Grigoryan to discuss Armenian-American security relations and regional security issues. Major General Lasika will participate in the opening ceremony of the new barracks, canteen, and conference hall of the "Zar" training center of peacekeeping forces.