ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանը հավատարիմ է իր բոլոր պարտավորություններին, ձեռքբերված բոլոր պայմանավորվածություններին:
Վարչապետի խոսքով. «Ուզում եմ վերահաստատել Պրագայում և Սոչիում ձեռքբերված պայմանավորվածություններին մեր հավատարմությունը, այն է՝ ՄԱԿ-ի կանոնադրության, 1991 թվականի Ալմաթայի հռչակագրի և արձանագրության հիման վրա փոխադարձաբար միմյանց տարածքային ամբողջականությունը, ինքնիշխանությունը և սահմանների անխախտելիությունը ճանաչելու հիման վրա Ադրբեջանի հետ սահմանների դելիմիտացիա և դեմարկացիա իրականացնելու և խաղաղության պայմանագիր ստորագրելու վերաբերյալ:
Մենք մեզնից կախված ամեն ջանք կգործադրենք Հայաստան-Ադրբեջան սահմանների դելիմիտացիան և դեմարկացիան հնարավորինս արագ ավարտին հասցնելու, տարածաշրջանային բոլոր տրանսպորտային և տնտեսական կապերի ապաշրջափակման, օր առաջ Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագիր կնքելու համար, մենք իրապես և անկեղծ նվիրված ենք խաղաղության օրակարգին:
Բայց եթե որևէ մեկը մտածում է, թե խաղաղության օրակարգը Հայաստանի Հանրապետության կամ Լեռնային Ղարաբաղի հայության «խաղաղ ոչնչացման» մասին է, չարաչար սխալվում է, չարաչար սխալվում: Խաղաղության օրակարգը Հայաստանի Հանրապետության և տարածաշրջանի խաղաղ զարգացման և համակեցության մասին է, ու մենք հասնելու ենք մեր նպատակին»։

The Prime Minister reaffirmed that RA is committed to all its commitments and agreements
RA Prime Minister Nikol Pashinyan has stated that Armenia is committed to all its commitments and agreements.
According to the Prime Minister, "I want to reaffirm our commitment to the agreements reached in Prague and Sochi, that is, to delimit and demarcate borders with Azerbaijan based on mutually recognizing each other's territorial integrity, sovereignty and inviolability of walls based on the UN Charter, the Almaty Declaration and Protocol of 1991 and on signing a peace treaty.
We will make every effort to complete the delimitation and demarcation of the Armenia-Azerbaijani borders as soon as possible, unblock all regional transport and economic connections, and sign a peace agreement with Azerbaijan the day before; we are genuinely and sincerely committed to the peace plan.
But if anyone thinks the peace plan is about the "peaceful destruction" of the Armenians of the Republic of Armenia or Nagorno-Karabakh, they are mistaken. The peace plan is about the peaceful development and coexistence of the Republic of Armenia and the region, and we will achieve our goal."