Եվս մեկ հանդիպում կանցկացնեն առաջիկա շաբաթներին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Նոյեմբերի 7֊ին Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը և Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպում են ունեցել ԱՄՆ մայրաքաղաք Վաշինգտոնում։ Նախարարները հյուրընկալվել են Բլեր Հաուսում, որտեղ տեղի է ունեցել նաև համատեղ հանդիպում ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենի հետ։
Արտգործնախարարները մտքեր են փոխանակել հավանական խաղաղության պայմանագրի տարրերի վերաբերյալ և արձանագրել, որ առկա են մի շարք խնդիրներ, որոնք դեռևս հասցեագրման կարիք ունեն։ Երկու կողմերը վերահաստատել են հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում և հոկտեմբերի 31-ին Սոչիում տեղի ունեցած հանդիպումներում Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների ստանձնած հանձնառությունները:
Հայաստանի ու Ադրբեջանի ԱԳ նախարարները պայմանավորվել են թափ հաղորդել իրենց բանակցություններին ու ևս մեկ հանդիպում անցկացնել առաջիկա շաբաթների ընթացքում:
Երկու նախարարներն իրենց երախտագիտությունն են հայտնել ամերիկյան կողմին՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղ բանակցությունները հյուրընկալելու համար։

Another meeting will be held in the coming weeks (VIDEO)
On November 7, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and Azerbaijani Foreign Minister Jeyhun Bayramov met in the US capital, Washington. The ministers were hosted at Blair House, where a joint meeting with US Secretary of State Anthony Blinken was held.
The foreign ministers exchanged views on the elements of a possible peace agreement and noted that a number of issues still need to be addressed. The two sides reaffirmed the commitments made by the leaders of Armenia and Azerbaijan in the meetings held on October 6 in Prague and October 31 in Sochi.
The Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan have agreed to give momentum to their negotiations and hold another meeting in the coming weeks.
The two ministers expressed gratitude to the American side for hosting the peace talks between Armenia and Azerbaijan.