Ի նշան Հայաստանի հետ համերաշխության Իսպանիայի Կոնգրեսը տապալում է միջազգային պայմանագիրն Ադրբեջանի հետ
El Confidencial: «Կոնգրեսը տապալում է միջազգային պայմանագիրն Ադրբեջանի հետ՝ ի նշան Հայաստանի հետ համերաշխության»։
Իսպանիայի Կոնգրեսը նոյեմբերի 3-ին կայացած լիագումար նիստի ընթացքում 174 դեմ, 132 կողմ և 35 ձեռնպահ ձայներով չի վավերացրել 2021թ. դեկտեմբերի 14-ին Իսպանիայի և Ադրբեջանի միջև ստորագրված համաձայնագիրը՝ գաղտնի տեղեկատվության փոխանակման մասին. այս մասին տեղեկանում ենք Իսպանիայում ՀՀ դեսպանության Ֆեյսբուքի էջից:

As a sign of solidarity with Armenia, the Spanish Congress overturns the international agreement with Azerbaijan
El Confidential. "The Congress overturns the international agreement with Azerbaijan as a sign of solidarity with Armenia."
During the plenary session on November 3, the Spanish Congress did not ratify 2021 with 174 votes against it, 132 votes in favor, and 35 abstentions. The agreement was signed on December 14 between Spain and Azerbaijan on the exchange of secret information; we learn about this from the Facebook page of the RA Embassy in Spain.