Այսօր ՔՊ անդամների թիվը 5390 է․ Սուրեն Պապիկյան
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նախագահ, ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն իր ելույթում խոսել է կուսակցաշինական աշխատանքներից՝ ներկայացնելով ձեռքբերումներն ու բացթողումները։
Ըստ Պապիկյանի՝ կուսակցաշինության աշխատանքները տուժել են քովիդի, 44–օրյա պատերազմի պատճառով․ «Մենք երկու անգամ խնդիր ենք դրել սկսել ՔՊ անդամ դառնալու հավակնորդների քննման, ֆիլտրման աշխատանքները։ Ինչո՞ւ ֆիլտրման, որովհետև հետհեղափոխական շրջանում տասնյակ հազարավոր քաղաքացիներ դիմել էին կուսակցական անդամ դառնալու։ 2019թ․ փետրվարին կուսակցության չորրորդ համաժողովում որոշում ընդունվեց չշտապել, ավելին՝ խնդիրը դիտարկել մանրակրկիտ, երբեմն նաև հապաղել, որ հասկանանք՝ ովքեր են մեր իրական գաղափարակիցները, իրական կուսակից ընկերները»։
Պապիկյանի խոսքով, 2019թ․ հունիսին՝ կուսակցության 5-րդ համաժողովին կուսակցականների թիվը 2500 քաղաքացի էր․ «Այսօր մեր վարչության վերջին շրջանի ակտիվ ու հետևողական աշխատանքի արդյունքում մեր շարքերը համալրել են նորանոր ընկերներ, այս պահին այդ թիվը 5390 է»։
Նա նշեց, թե ՔՊ վարչության ուսերին երկիրը կառավարելու և առաջնորդելու մեծագույն պատգամ է դրված․ «Ես կարծում եմ, որ մեր գործընկերներն ունեն բավարար իմաստնություն՝ քվեախցում գտնվելիս կատարել ճիշտ ընտրություն»։
Նա շնորհակալություն հայտնեց կուսակցական ընկերներին՝ համատեղ աշխատանքի համար՝ ընդգծելով, որ իր համար մեծ պատիվ էր գլխավորել կոսւակցությունը։
Նա նշել է, որ որպես կուսակցության վարչության նախագահ, ինքը վարչության հիմնական պատասխանատուն է․ «Բոլոր այն թերացումները և ձեռբերումները նույնպես իմ թերացումներն ու ձեռքբերումներն են, և բնականաբար, համաժողովն է, որ պետք է գնահատական տա յուրաքանչյուրիս գործունեությանը»։

Today, the number of KP members is 5390. Suren Papikyan
In his speech, Suren Papikyan, Chairman of the "Civil Contract" Party Board, Minister of Defense of the Republic of Armenia, spoke about the party's construction work, presenting achievements and gaps.
According to Papikyan, the party-building work suffered due to covid and the 44-day war. "We have twice set the task of starting the screening and filtering of candidates to become KP members. Why filtering? Because tens of thousands of citizens applied to become party members in the post-revolutionary period. In February 2019, at the fourth conference of the party, a decision was made not to hurry, to consider the problem carefully, and sometimes also to delay, to understand who our real ideologues, real party friends are."
According to Papikyan, in June 2019, at the party's 5th conference, the number of party members was 2,500. "Today, as a result of the active and consistent work of the last period of our department, new friends have joined our ranks; at the moment, that number is 5390."
He noted that the critical message of governing and leading the country is placed on the shoulders of the KP administration, "I think that our colleagues have enough wisdom to make the right choice when they are in the voting booth."
He thanked the party members for their joint work, stressing that it was a great honor for him to lead the party.