Վարչապետ Փաշինյանն ընդունել է ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի և Վրաստանում ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարին:
Զրուցակիցները կարևորել են ԵՄ քաղաքացիական առաքելության տեղակայումը Հայաստանում և անդրադարձել առաքելության գործունեությանը:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային անվտանգության, խաղաղության ու կայունության խնդիրների, այդ ուղղությամբ իրականացվող քայլերի, Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ:
Քննարկվել են նաև տարածաշրջանային տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափկմանը, ինչպես նաև սահմանային անվտանգության և սահմանազատման հանձնաժողովների աշխատանքին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр Пашинян принял спецпредставителя ЕС Тойво Клаара
Премьер-министр Никол Пашинян принял специального представителя ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Тойво Клаара.
Собеседники подчеркнули важность нахождения гражданской миссии ЕС в Армении и коснулись деятельности миссии.
Состоялся обмен мнениями по вопросам региональной безопасности, мира и стабильности, шагам, предпринятым в этом направлении, урегулированию нагорно-карабахского конфликта.
Также были обсуждены вопросы, связанные с разблокированием региональных транспортных инфраструктур, а также работой комиссий по охране и демаркации границ.