«Հայաստանն ինքն է ընտրում համաձայնագրի տարբերակը, մենք մեր կարծիքը չենք պարտադրի»․ Պուտին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը «Վալդայ» ակումբում ունեցած ելույթում խոսել է Լեռնային Ղարաբաղի հետ կապված իրավիճակի մասին։
ՌԴ նախագահի խոսքով՝ Ռուսաստանը տարիներ շարունակ Հայաստանին առաջարկում էր լուծել Ղարաբաղի հարցը՝ Բաքվին փոխանցելով հինգ շրջան, բայց Երևանը գնաց իր ընտրած ճանապարհով։
«Մենք առաջարկել ենք շարժվել հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ, բայց Հայաստանի ղեկավարությունը գնաց իր ճանապարհով, և դա հանգեցրեց ստեղծված իրավիճակին։
Ռուսաստանը աջակցում է խաղաղ կարգավորմանը, մենք հանդես ենք գալիս խաղաղության պայմանագրի, սահմանազատման և սահմանագծման օգտին։ Հայաստանն ինքն է ընտրում համաձայնագրի տարբերակը, մենք մեր կարծիքը չենք պարտադրի։ Մենք աջակցելու ենք հայ ժողովրդի ցանկացած ընտրություն»,- ասել է Վլադիմիր Պուտինը։

"Armenia chooses the version of the agreement itself; we will not impose our opinion." Putin
Russian President Vladimir Putin spoke about the situation with Nagorno Karabakh in his speech at the "Valdai" club.
According to the President of the Russian Federation, Russia has been offering Armenia to solve the Karabakh issue for years by handing over five districts to Baku, but Yerevan went the way it chose.
"We offered to move in the direction of normalization of relations, but the leadership of Armenia went its way, which led to the created situation.
Russia supports peaceful settlement; we are in favor of the peace treaty, delimitation, and demarcation. Armenia chooses the version of the agreement itself; we will not impose our opinion. We will support any election of the Armenian people," said Vladimir Putin.