Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է հոկտեմբերի 27-ի տարելիցին՝ «ֆեյսբուքի» իր էջում գրելով.
«Այսօր լրանում է Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչության 23-րդ տարելիցը, որը մեր նորագույն պատմության մեծագույն ողբերգություններից էր։
Այն պետականության հիմքերին հասցված ուղիղ հարված էր, որի թողած վերքը մինչ օրս չի սպիացել: Հոկտեմբերի 27-ը Հայաստանում քաղաքականության գնդակահարությունն էր` նշանային հարված զարգացած ու ուժեղ պետության ապագային։
Ցավոք, անցյալն այլևս շրջել չենք կարող, բայց ներկայում պետք է մեր ամենօրյա գործով, հանրային ներդաշնակությամբ, առողջ ու բարեկեցիկ միջավայրով, ամուր ու կայացած պետությամբ բացառենք նման ողբերգությունների կրկնությունը։ Ուժեղ պետություն ունենալով` կարող ենք երաշխավորել 27-ների բացառումը և վստահորեն պնդել` այլևս երբեք»։

Имея сильное государство, мы можем гарантировать исключение 27-х и уверенно утверждать: Больше никогда. Тигран Авинян
Заместитель мэра Еревана Тигран Авинян сослался на годовщину 27 октября, написав на своей странице в Facebook.
«Сегодня исполняется 23 года со дня теракта 27 октября, который стал одной из величайших трагедий в нашей современной истории.
Это был прямой удар по устоям государственности, рана от которого не зажила до сих пор. 27 октября был политический расстрел в Армении, символический удар по будущему развитого и сильного государства.
К сожалению, мы уже не можем повернуть прошлое вспять, но в настоящем своей повседневной работой, общественным согласием, здоровой и благополучной окружающей средой, крепким и устоявшимся государством мы должны не допустить повторения подобных трагедий. Имея сильное государство, мы можем гарантировать исключение 27-х и уверенно утверждать: Больше никогда».