Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն անդրադարձել է հոկտեմբերի 27-ի տարելիցին՝ «ֆեյսբուքի» իր էջում գրելով.
«Այսօր լրանում է Հոկտեմբերի 27-ի ահաբեկչության 23-րդ տարելիցը, որը մեր նորագույն պատմության մեծագույն ողբերգություններից էր։
Այն պետականության հիմքերին հասցված ուղիղ հարված էր, որի թողած վերքը մինչ օրս չի սպիացել: Հոկտեմբերի 27-ը Հայաստանում քաղաքականության գնդակահարությունն էր` նշանային հարված զարգացած ու ուժեղ պետության ապագային։
Ցավոք, անցյալն այլևս շրջել չենք կարող, բայց ներկայում պետք է մեր ամենօրյա գործով, հանրային ներդաշնակությամբ, առողջ ու բարեկեցիկ միջավայրով, ամուր ու կայացած պետությամբ բացառենք նման ողբերգությունների կրկնությունը։ Ուժեղ պետություն ունենալով` կարող ենք երաշխավորել 27-ների բացառումը և վստահորեն պնդել` այլևս երբեք»։

Having a solid state, we can guarantee the exclusion of the 27 and confidently assert: never again. Tigran Avinyan
The Deputy Mayor of Yerevan, Tigran Avinyan, referred to the anniversary of October 27, writing on his "Facebook" page.
"Today marks the 23rd anniversary of the October 27 terrorist attack, one of the greatest tragedies in our modern history.
It was a direct blow to the foundations of statehood, the wound of which has not healed to this day. October 27 was the shooting of politics in Armenia, a symbolic blow to the future of a developed and strong state.
Unfortunately, we can no longer turn back the past. Still, in the present, we must prevent the recurrence of such tragedies with our daily work, public harmony, healthy and prosperous environment, and strong and well-established state. Having a solid state, we can guarantee the exclusion of the 27 and confidently assert: never again."