ԱԺ-ն հաստատում է, որ Զատուլինի մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն անցանկալի է
ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից Radar Armenia-ի հետ զրույցում հաստատեցին, որ ԱԺ արտաքին կապերի վարչությունից նամակ են ուղարկել ՌԴ Դումայի ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինին, որում տեղեկացրել են, որ նրա մուտքը Հայաստան անցանկալի է։
Զատուլինին ուղղված նամակում ասվում է. «ՀՀ ԱԺ ղեկավարության անունից հայտնում ենք, որ, ցավոք, Հայաստանի դեմ վերջին շրջանի Ձեր հրապարակային հայտարարությունները վնասում են մեր պետությունների միջև բարեկամական և դաշնակցային հարաբերությունների զարգացմանը։ Այս առումով, ապագայում Ձեր այցը Հայաստան համարվում է անցանկալի»։
Հիշեցնենք՝ մամուլում ավելի վաղ տեղեկություն էր տարածվել, որ ՌԴ Դումայի ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինի մուտքը Հայաստան արգելվել է։

Национальное Собрание подтверждает нежелательность въезда Затулина в Республику Армения
В беседе с Radar Armenia отдел по связям с общественностью и коммуникациям НС подтвердил, что отдел внешних связей НС направил письмо председателю комитета по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Российской Думы Константину Затулину , в которой ему сообщили, что его въезд в Армению нежелателен.
В письме, адресованном Затулину, говорится: «От имени руководства НС РА сообщаем вам, что, к сожалению, ваши недавние публичные заявления против Армении наносят ущерб развитию дружественных и союзнических отношений между нашими странами. В этом смысле Ваш будущий визит в Армению считается нежелательным».
Напомним, ранее в СМИ была распространена информация о запрете въезда в Армению председателю комитета Госдумы РФ по делам СНГ, евразийской интеграции и связям с соотечественниками Константину Затулину.