ԱԺ-ն հաստատում է, որ Զատուլինի մուտքը Հայաստանի Հանրապետություն անցանկալի է
ԱԺ հասարակայնության հետ կապերի և հաղորդակցության վարչությունից Radar Armenia-ի հետ զրույցում հաստատեցին, որ ԱԺ արտաքին կապերի վարչությունից նամակ են ուղարկել ՌԴ Դումայի ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինին, որում տեղեկացրել են, որ նրա մուտքը Հայաստան անցանկալի է։
Զատուլինին ուղղված նամակում ասվում է. «ՀՀ ԱԺ ղեկավարության անունից հայտնում ենք, որ, ցավոք, Հայաստանի դեմ վերջին շրջանի Ձեր հրապարակային հայտարարությունները վնասում են մեր պետությունների միջև բարեկամական և դաշնակցային հարաբերությունների զարգացմանը։ Այս առումով, ապագայում Ձեր այցը Հայաստան համարվում է անցանկալի»։
Հիշեցնենք՝ մամուլում ավելի վաղ տեղեկություն էր տարածվել, որ ՌԴ Դումայի ԱՊՀ գործերի, եվրասիական ինտեգրման և հայրենակիցների հետ կապերի հանձնաժողովի նախագահ Կոնստանտին Զատուլինի մուտքը Հայաստան արգելվել է։

The National Assembly confirms that Zatulin's entry into the Republic of Armenia is undesirable
In a conversation with Radar Armenia, the NA Public Relations and Communication Department confirmed that the NA Foreign Relations Department sent a letter to Konstantin Zatulin, chairman of the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Relations with Compatriots of the Russian Duma, informing them that his entry to Armenia is undesirable.
The letter addressed to Zatulin says: "On behalf of the RA NA leadership, we inform you that, unfortunately, your recent public statements against Armenia harm the development of friendly and allied relations between our countries. In this sense, your future visit to Armenia is considered undesirable."
It should be noted that information was spread in the media earlier that Konstantin Zatulin, chairman of the Committee on CIS Affairs, Eurasian Integration and Relations with Compatriots of the Russian Duma, was banned from entering Armenia.