ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է Թուրքիայի պաշտոնակցի՝ «Զանգեզուրի միջանցքի» մասին հայտարարությանը։
Միրզոյանի խոսքով, Ադրբեջանը կամ Ադրբեջանի ներկայացուցիչները չեն առաջարկում ունենալ ճանապարհ, որը կունենա նույն կարգավորումները, ինչ Լաչինի միջանցքը. «Եթե պարոն Չավուշօղլուն իր կողմից այս կոմպոնենտն է մտցնում բանակցություններում, ապա լավ կլինի իր անունից ասի։ Կրկնում եմ՝ Ադրբեջանը այդպիսի բան չի ասում և չի էլ կարող իրավացիորեն որևէ կողմ այդպիսի բան պնդել»։
Ըստ նրա, «Ադրբեջանի և Նախիջանի նոր կապուղու վերաբերյալ մեր դիրքորոշումը մենք հայտնել ենք, այն չի փոփոխվել՝ բոլոր ճանապարհները պետք է գործեն, այդ թվում գործող և ենթադրաբար նոր կառոցվողները։ Կգործեն այն երկրների սուվերենության և օրենսդրության ներքո, որոնց տարածքում, որ անցնում են»։
Հիշեցնենք, Չավուշօղլուն հայտարարել էր, թե Զանգեզուրի միջանցքի կարգավիճակը համարժեք պետք է լինի Լաչինի միջանցքին։

RA Minister of Foreign Affairs Ararat Mirzoyan referred to the statement of the Turkish counterpart about the "Zangezur Corridor."
According to Mirzoyan, Azerbaijan or the representatives of Azerbaijan do not propose to have a road that will have the same regulations as the Lachin Corridor. "If Mr. Çavuşoğlu introduces this component in the negotiations, it would be good if he spoke on his behalf. I repeat, Azerbaijan does not say such a thing and cannot rightfully claim such a thing."
He says, "We have expressed our position regarding the new canal between Azerbaijan and Nakhijan; it has not been changed, and all roads should be operational, including the existing ones and those that are supposed to be built. They will act under the sovereignty and legislation of the countries in whose territory they pass.
It should be noted that Çavuşoğlu announced that the status of the Zangezur Corridor should be equivalent to the Lachin Corridor.