Երևան է ժամանել ԱՄՆ կոնգրեսականների ներկայացուցչական պատվիրակությունը
Հոկտեմբերի 17-ին Երևան է ժամանել ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի (ԺԳՀ) նախագահ Դեյվիդ Փրայսի գլխավորած կոնգրեսական պատվիրակությունը:
Դեյվիդ Փրայսին ուղեկցում են Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Դիանա Դեգեթը, Ջիմ Քուփերը և Էնդի Լեվինը:
Հոկտեմբերի 18-ին՝ ժամը 16:30-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճին կից սրահում տեղի կունենա ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էդուարդ Աղաջանյանի և ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Ժողովրդավարական գործընկերության հանձնախմբի նախագահ Դեյվիդ Փրայսի մամուլի ասուլիսը:

The representative delegation of US members of Congress arrived in Yerevan
On October 17, the congressional delegation headed by David Price, the chairman of the Democratic Partnership Committee (DPC) of the US House of Representatives, arrived in Yerevan.
David Price is accompanied by members of the House of Representatives Diana Daggett, Jim Cooper, and Andy Levin.
On October 18, at 4:30 p.m., the press conference of Eduard Aghajanyan, chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations, and David Price, chairman of the Democratic Partnership Committee of the US House of Representatives, will take place in the hall next to the NA session hall.