Հայաստան կայցելի ԱՄՆ կոնգրեսականների նոր խումբ
Առաջիկայում Հայաստան կայցելի ԱՄՆ Կոնգրեսի Ներկայացուցիչների պալատի մեծ պատվիրակություն: Տեղեկությունը Radar Armenia-ի հետ զրույցում հաստատեց ՀՀ ԱԺ նախագահի մամուլի խոսնակ Ծովինար Խաչատրյանը։
«Այո, աշխատանքային այցով կոնգրեսականներ են գալու Հայաստան»,- ասաց Խաչատրյանը նշելով, որ ժամկետների վերաբերյալ հստակ տեղեկություն կլինի առաջիկայում. «Կոնգրեսականները դեռևս ամռանը պետք է գային Հայաստան, բայց ինչ-ինչ պատճառներով չստացվեց և այցը տեղափոխվել է մյուս շաբաթ»։
Խաչատրյանի խոսքով՝ լինելու է կոնգրեսականների ու լրագրողների հետ շփում՝ ասուլիսի ձևաչափով. «Կոնգրեսականները մեկ ընդհանուր չվերթով են գալու, բայց կազմի վերաբերյալ դեռ որևէ բան չեմ կարող ասել, բայց կարող եմ նշել, որ բավականին ներկայացուցչական կազմով են գալիս»:

Новая группа конгрессменов США посетит Армению
В ближайшее время Армению посетит большая делегация Палаты представителей Конгресса США. Эту информацию в беседе с Radar Armenia подтвердила пресс-секретарь Председателя НС РА Цовинар Хачатрян .
" Да, конгрессмены приедут в Армению с рабочим визитом ", - сказала Хачатрян, отметив, что в ближайшее время будет четкая информация о сроках. «Конгрессмены должны были приехать в Армению еще летом, но по каким-то причинам это не получилось, и визит был перенесен на следующую неделю».
По словам Хачатрян, общение с конгрессменами и журналистами состоится в формате пресс-конференции. « Конгрессмены прилетят одним общим рейсом, но по составу пока ничего не могу сказать, но могу отметить, что они прилетают достаточно представительным составом ».