ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Քրիստինե Ղալեչյանն ընդունել է Զարգացման ֆրանսիական գործակալության(ԶՖԳ) ներկայացուցիչներին՝ Բերենժեր Կալամանի գլխավորությամբ:
Նախարարի տեղակալը, ողջունելով հյուրերին, կարևորել է Հայաստանի Հանրապետության ճանապարհային ենթակառուցվածքների զարգացման ոլորտում ԶՖԳ հետ համագործակցության ընդլայնումը։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ճանապարհային ոլորտում առկա խնդիրները, դրանց լուծման հնարավորությունները, ոլորտի զարգացման հեռանկարները:
Քրիստինե Ղալեչյանը նշել է, որ կարևոր է տեղական նշանակության ճանապարհային ցանցի հիմնախնդիրների վեր հանումը, այդ խնդիրների լուծումը և ցանցի վերականգնումը, որն էական ազդեցություն կունենա համայնքներում բնակիչների կենսամակարդակի բարելավմանը։
Նախարարի տեղակալը խոսել է նաև ճանապարհային անվտանգության հիմնախնդիրներից և հավելել, որ ճանապարհների անվտանգության խնդիրների լուծումներն առաջնային են կառավարության համար: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ոլորտին վերաբերող կարևոր նշանակության այլ հարցեր ևս:

The Deputy Minister of MTAI received the representatives of the French Development Agency
RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Christine Ghalechyan received the representatives of the French Development Agency (FDA), headed by Berenger Kalaman.
Welcoming the guests, the deputy minister highlighted the importance of expanding cooperation with the Republic of Armenia in road infrastructure development. During the meeting, the existing problems in the road sector, the possibilities of their solution, and the prospects for developing the industry were discussed.
Kristine Ghalechyan noted that it is essential to highlight the problems of the local road network, solve these problems and restore the network, which will significantly impact the residents' living standards in the communities.
The deputy minister also spoke about road safety issues and added that solutions to road safety issues are a priority for the government. Other important issues related to the sector were also discussed during the meeting.