Գլխավոր դատախազությունն անդրադարձել է Ղրիմի կամրջի գործով ՀՀ քաղաքացու ձերբակալման լուրին
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազությունն անդրադարձել է ՌԴ Անվտանգության դաշնային ծառայության կողմից այսօր տարածված տեղեկություններին, համաձայն որոնց Ղրիմի կամուրջի պայթյունի գործով ձերբակալվածների թվում նաև ՀՀ քաղաքացի է։
«Նկատի ունենալով, որ հրապարակումը պարունակել է առերևույթ հանցանքի մասին վկայող տեղեկություններ՝ Գլխավոր դատախազությունը դրանք հասցեագրել է ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտ՝ քրեական վարույթ նախաձեռնելու հարցը լուծելու հանձնարարությամբ:
Օրենքով նախատեսված գործիքակազմի, այդ թվում՝ միջազգային փոխօգնության ինստիտուտի կիրառմամբ, Գլխավոր դատախազությունը հետևողական է լինելու հրապարակված տեղեկատվության հանգամանքները ամբողջությամբ բացահայտելու ուղղությամբ:
Արդյունքների մասին կտրամադրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- նշված է ՀՀ գլխավոր դատախազության հաղորդագրության մեջ:

Генпрокуратура сослалась на новость о задержании гражданина РА по делу Крымского моста
Генеральная прокуратура РА сослалась на распространенную сегодня Федеральной службой безопасности Российской Федерации информацию о том, что среди задержанных по делу о взрыве Крымского моста есть гражданин Армении.
"Учитывая, что в публикации содержались сведения, свидетельствующие о явном преступлении, Генеральная прокуратура направила их в Следственное управление СНБ РА с предписанием решить вопрос о возбуждении уголовного дела.
Генпрокуратура, используя правовые инструменты, в том числе Международный институт взаимопомощи, будет последовательно раскрывать обстоятельства обнародованных сведений в полном объеме.
О результатах будет предоставлена ​​дополнительная информация", - говорится в сообщении Генеральной прокуратуры РА.