Վարչապետը բարձր է գնահատել Ամերիկայի Հայկական Համագումարի գործունեությունը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Ամերիկայի Հայկական Համագումարի հոգաբարձուների խորհրդի համանախագահներ Վան Գրիգորյանին և Էնթոնի Բարսամյանին, Համագումարի գործադիր տնօրեն Բրայան Արդունիին:
Վարչապետը բարձր է գնահատել Ամերիկայի Հայկական Համագումարի գործունեությունն ու ծրագրերը ի շահ Հայաստանի Հանրապետության և հայ ժողովրդի: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ՀՀ կառավարության և Սփյուռքի հայկական կազմակերպությունների միջև շարունակական երկխոսությունն ու համահայկական օրակարգի շուրջ համախմբումը:
Հանդիպմանը քննարկվել են տարածաշրջանային իրավիճակին, Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերներին, Հայրենիք-Սփյուռք հարաբերություններին և համազգային թեմաներին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр высоко оценил деятельность Армянской Ассамблеи Америки
Премьер-министр Никол Пашинян принял сопредседателей Совета попечителей Армянской Ассамблеи Америки Ван Григоряна, Энтони Барсамяна и исполнительного директора Ассамблеи Брайана Ардуни.
Премьер-министр высоко оценил деятельность и программы Армянской Ассамблеи Америки на благо Республики Армения и армянского народа. Никол Пашинян подчеркнул постоянный диалог между правительством РА и армянскими организациями Диаспоры и консолидацию вокруг общеармянской повестки дня.
На встрече обсуждались вопросы, касающиеся региональной ситуации, вызовов, стоящих перед Арменией, отношений Родина-Диаспора и национальных вопросов.