ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հռիփսիմե Գրիգորյանն անդրադարձել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի խոսհայտարարություններին, վստահեցնելով, որ «միջանցքի» մասին խոսքերն ուղղված են ուղղված են ներքին լսարանին։
Գրիգորյանի խոսքով, որևէ պաշտոնական բանակցությունում Հայաստանի ինքնիշխան տարածքով որևէ «միջանցքի» մասին խոսակցություն չկա և չի էլ կարող լինել. «Որևէ պաշտոնական ձևաչափում, որևէ տեղ ընդհանրապես «միջանցք» բառը, բացի Լաչինից, այլ համատեքստում չի կարող օգտագործվել: Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը սակարկման, բանակցման ենթակա չէ: Եվ ինչքան էլ սրա մասին խոսի Ալիևը կամ որևէ այլ պաշտոնյա, մենք պետք է հասկանանք, որ դրանք կարող են լինել ցանկություններ, նկրտումներ, բայց երբեք չեն կարող տեղ գտնել պաշտոնական բանակցային գործընթացում: Պաշտոնապես ևս մեկ անգամ հայտարարում եմ՝ չկա մեր ինքնիշխան տարածքից որևէ միջանցքի մասին խոսակցություն որևէ պաշտոնական բանակցությունում, և սրա մասին փաստում են բոլոր հայտարարությունները, որոնք հրապարակվել են տարբեր ձևաչափերով»։
Գրիգորյանը կարևորեց նաև միջազգային հանրության ընկալումն այս հարցում՝ հավելելով, որ այսօր միջազգային հանրությունը շատ հստակ, ուղիղ և աներկբա արձանագրում է, որ ՀՀ տարածքային ամբողջականությունը կարմիր գիծ է նաև միջազգային հանրության համար. «Չի կարող խոսք գնալ որևէ միջանցքի մասին, որը կլինի ՀՀ ինքնիշխան տարածքում: Չի կարող այսպիսի խոսակցություն լինել»։

There is no question of any corridor in the sovereign territory of RA. Member of Parliament
MP Hripsime Grigoryan of the "Civil Contract" faction of the National Assembly referred to the statements of the President of Azerbaijan, Ilham Aliyev, assuring that the words about the "corridor" are aimed at the domestic audience.
According to Grigoryan, there is no talk of any "corridor" through the sovereign territory of Armenia in official negotiations, and there cannot be. "The territorial integrity of Armenia is not negotiable. And no matter how much Aliyev or any other official talks about this, we must understand that these can be wishes and aspirations. Still, they can never find a place in the official negotiation process. I declare again that there is no talk of any corridor from our sovereign territory in official negotiations, which is confirmed by all the statements published in various formats."
Grigoryan also emphasized the international community's perception in this matter, adding that "today the international community, directly, and unequivocally records that the territorial integrity of RA is a red line for the international community. There can't be such a conversation.''