Արուսյակ Ջուլհակյանն ընտրվել է Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հոկտեմբերի 7-ին կայացած արտահերթ նիստում միաձայն հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ է ընտրել ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանին:
Արուսյակ Ջուլհակյանը շնորհակալություն է հայտնել խմբակցությանը՝ վստահելու և իր թեկնածությունն առաջադրելու համար: Նա երաշխավորել է, որ ստանձնած հանձնառությունը պատվով կկատարի:
Այս պաշտոնը զբաղեցնում էր նույն խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը, սակայն վերջինս օրեր առաջ՝ հոկտեմբերի 3-ին, հրաժարականի դիմում էր ներկայացրել՝ իշխող ուժի կողմից ԿԸՀ նախագահի պաշտոնում որպես թեկնածու առաջադրվելու կապակցությամբ:
Արուսյակ Ջուլհակյանի կենսագրությունն ու աշխատանքային ուղին ներկայացրել է խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանը:

Arusyak Julhakyan was elected deputy chairman of the Standing Committee on State and Legal Affairs
The Standing Committee on State-Legal Affairs of the RA NA, at the extraordinary session held on October 7, unanimously elected Deputy Chairman of the Committee Arusyak Julhakyan of the "Civil Contract" faction of the RA NA.
Arusyak Julhakyan thanked the faction for trusting and nominating her candidacy. She has assured them that she will honor her commitment.
This position was occupied by the deputy of the same faction, Vahagn Hovakimyan. Still, the latter submitted his resignation a few days ago, on October 3, in connection with the ruling power's nomination as a candidate for the post of CECA president.
Artur Hovhannisyan, secretary of the faction, presented Arusyak Julhakyan's biography and work path.