Պրահյան քառակողմ հանդիպման արդյունքները
Նիկոլ Փաշինյանը, Իլհամ Ալիևը, Էմանուել Մակրոնն ու Շառլ Միշելը հոկտեմբերի 6-ին կայացած հանդիպումից հետո հանդես են եկել հայտարարությամբ․
«Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը հանդիպեցին 2022 թվականի հոկտեմբերի 6-ին Պրահայում՝ Ֆրանսիայի Հանրապետության նախագահի և Եվրոպական խորհրդի նախագահի նախաձեռնությամբ կայացած «Եվրոպական քաղաքական համայնքի» առաջին հանդիպման շրջանակներում:
Հայաստանն ու Ադրբեջանը հաստատեցին իրենց հանձնառությունը ՄԱԿ-ի կանոնադրությանը և 1991թ. Ալմա-Աթայի Հռչակագրին, որոնց միջոցով երկու կողմերն էլ ճանաչում են միմյանց տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը: Նրանք հաստատեցին, որ դա հիմք կհանդիսանա սահմանազատման հարցերով հանձնաժողովների աշխատանքների համար, և որ այդ հանձնաժողովների հաջորդ նիստը կկայանա Բրյուսելում, մինչև հոկտեմբերի վերջ:
Հայաստանն իր համաձայնությունը հայտնեց՝ խրախուսելու ԵՄ քաղաքացիական առաքելությունը Ադրբեջանի հետ սահմանի երկայնքով: Ադրբեջանը համաձայնեց համագործակցել նշյալ առաքելության հետ այնքանով, որքանով որ առնչություն կունենա: Առաքելությունն իր աշխատանքները կսկսի հոկտեմբերին, առավելագույնը երկու ամիս ժամկետով: Առաքելության նպատակը կլինի վստահության կառուցումը, և իր զեկույցների միջոցով, սահմանային հանձնաժողովներին աջակցելը»:

Prague quadrilateral meeting results
Nikol Pashinyan, Ilham Aliyev, Emmanuel Macron, and Charles Michel made a statement after the meeting held on October 6.
"Prime Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan and President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev met on October 6, 2022, in Prague, within the framework of the first meeting of the "European Political Community" held at the initiative of the President of the Republic of France and the President of the European Council.
Armenia and Azerbaijan reaffirmed their commitment to the UN Charter and the 1991 Alma-Ata Declaration, through which both sides recognize each other's territorial integrity and sovereignty. They confirmed that this will form the basis for the work of the commissions on delimitation and that the next meeting of these commissions will take place in Brussels by the end of October.
Armenia agreed to encourage the EU civilian mission along the border with Azerbaijan. Azerbaijan decided to cooperate with the said mission to the extent that it would be relevant. The mission will start work in October for a maximum period of two months. The purpose of the task will be to build confidence and, through its reports, support the border commissions."