Ի՞նչ գիրք էր դրված սեղանին՝ առաջնորդների զրույցի ժամանակ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակներում կարճատև զրույց է ունեցել Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահների հետ։
Տարածված լուսանկարներում աչքի ընկավ փաստը, որ նրանց սեղանին դրված է եղել գիրք։ Radar Armenia-ն պարզեց՝ գրքի հեղինակը Լիա Իփին է։ Նա ալբանացի է, քաղաքական   տեսության պրոֆեսոր Լոնդոնի տնտեսագիտական համալսարանում։ Իսկ գրքի վերնագիրն է «Ազատություն չափահասության հասնելը պատմության ավարտին» (Free։ Coming of age at the end of history):
«Ազատություն. չափահասության հասնելը պատմության ավարտին» վերնագրված գիրքը Իփիի ինքնակենսագրականն է, ներկայացնում է չափահասության հասնելու մասին նրա հիշողությունները քաղաքական բարդագույն շրջափուլում։ Իփին սրությամբ և խորությամբ ներկայացնում է աճի ու զարգացման սահմանափակումները և անցյալի բեռը՝ բացահայտելով իդեալականի և իրականության տարածությունները և մարդկանց հույսերն ու վախերը՝ թելադրված պատմության կորագծով։

RA Prime Minister Nikol Pashinyan had a short conversation with the Presidents of Azerbaijan and Turkey within the framework of the European Political Community Summit today.
The fact that there was a book on their table stood out in the shared photos. Radar Armenia found out that the author of the book is Lea Ypi. She is an Albanian and a professor of political theory at the London University of Economics. And the title of the book is "Free: Coming of age at the end of history."
"Free: Coming of Age at the End of History'' is Ypi's autobiography, presenting her recollections of coming of age in a politically tricky period. Ypi presents the limitations of growth and development and the burden of the past with poignancy and depth, revealing the spaces of ideal and reality and the hopes and fears of people as dictated by the curve of history.