Կարևորվել է նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով փոխգործակցությունը
Պրահայում անցկացվող Եվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել Հայաստանի և Հունաստանի վարչապետներ` Նիկոլ Փաշինյանի և Կիրիակոս Միցոտակիսի հանդիպումը: Հանդիպմանը զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Հունաստանի միջև հարաբերությունների օրակարգային մի շարք հարցեր:
Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ ձեռնարկված ագրեսիայի հետևանքներին: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է միջազգային հանրության, այդ թվում` Հունաստանի կողմից Ադրբեջանի գործողությունների նկատմամբ հասցեական արձագանքն ու ագրեսիայի հետևանքների վերացման ուղղությամբ պահանջները:
Վարչապետ Փաշինյանը և Կիրիակոս Միցոտակիսն ընդգծել են մարտահրավերների հաղթահարման գործում երկկողմ սերտ համագործակցության անհրաժեշտությունը: Կարևորվել է նաև Հայաստան-Հունաստան-Կիպրոս եռակողմ ձևաչափով փոխգործակցությունը:

The meeting of the Prime Ministers of Armenia and Greece, Nikol Pashinyan and Kyriakos Mitsotakis, took place within the framework of the European Political Community Summit held in Prague. At the meeting, the interlocutors discussed several issues on the agenda of relations between Armenia and Greece.
A reference was made to the consequences of the aggression undertaken by Azerbaijan against the sovereign territory of Armenia. Nikol Pashinyan highlighted the international community's, including Greece's, direct response to Azerbaijan's actions and demands to eliminate the consequences of aggression.
Prime Minister Pashinyan and Kyriakos Mitsotakis emphasized the need for close bilateral cooperation in overcoming challenges. Armenia-Greece-Cyprus trilateral collaboration was also highlighted.