Եռաբլուրում թաղվածները ոչ մեկի սեփականությունը չեն, բոլորինն են. Անդրանիկ Քոչարյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Անդրանիկ Քոչարյանի այսօրվա ԱԺ ելույթը նվիրված էր 44-օրյա պատերազմի զոհվածների հիշատակին և սեպտեմբերին Ադրբեջանի ագրեսիայից զոհվածների հիշատակին։
«Այս ամիս լրացավ 44-օրյա պատերազմի 2 տարին: Բայց 44-օրյա պատերազմից հետո մենք ապրեցինք կարճատև դաժան կռիվներ, որոնց համար կրկին շատ թանկ վճարեցինք: Եվ քանի որ այդպիսի ցավոտ իրողությունները կարող են կրկնվել, որովհետև մենք ճանաչում ենք մեր դիմաց կանգնածին, անհրաժեշտ է ոտքի կանգնել և նոր թափով շարժվել առաջ: Առավել ևս մեր հակառակորդն իր գործողություններով նպաստում է մեր այդ հավաքական անվտանգային խնդիրների անհապաղ իրականացմանը».-ասել է Անդրանիկ Քոչարյանը։

Those buried in Erablur are nobody's property; they belong to everyone. Andranik Kocharyan (VIDEO)
Andranik Kocharyan, chairman of the RA NA Standing Committee on Defense and Security Affairs, today's NA speech was dedicated to the memory of the victims of the 44-day war and to the memory of the victims of Azerbaijan's aggression in September.
"This month marks the 2nd year of the 44-day war. But after the 44-day war, we experienced a short period of brutal fighting, for which we again paid dearly. And since such painful realities can be repeated, because we know who is standing in front of us, it is necessary to stand up and move forward with new momentum. What's more, our adversary contributes to the immediate realization of our collective security problems with its actions", Andranik Kocharyan said.