Իշխանությունն ամեն ինչ անում է, որ կատարվածին իրավական գնահատական տրվի. փոխնախարարը՝ ռազմագերիների գնդակահարության մասին
ՀՀ արդարադատության փոխնախարար Գրիգոր Մինասյանն անդրադարձել է հայ ռազմագերիների գնդակահարությանը՝ նշելով, որ համացանցում հայտնված տեսանյութը նոր է, և գործիքակազմեր են կիրառվում՝ դիմելու ՄԻԵԴ և միջազգային արդարադատության դատարան։
Նա վստահեցրել է. «Իշխանությունն ամեն օր՝ 17-18 ժամ ամեն ինչ անում է, որ իրավական գնահատական տրվի այս ամենին։ Մենք ամեն բան անում ենք, որ նման բաները բացառվեն»։
Լրագրողների հետ ճեպազրույցում Մինասյանը կարծիք է հայտնել, որ պետք է ամեն գնով հասնել նրան, որ բացի հայտարարությունները, նաև ռեալ գործիքակազմեր կիրառվեն ու մեղավորները դատապարտվեն. «Այս տեսանյութը և վերջին ամիսներին տեղի ունեցած իրադարձությունները ցույց են տալիս, որ խաղաղությունը պետք է ժողովրդին, բոլորիս է պետք, իսկ այդ տեսանյութը ցույց է տալիս, որ անելիքները շատ են այս ուղղությամբ։

The government is doing everything to give a legal assessment of what happened. Deputy minister about the shooting of prisoners of war
RA Deputy Minister of Justice Grigor Minasyan referred to the shooting of Armenian prisoners of war, noting that the video that appeared on the Internet is new, and tools are being used to appeal to the ECHR and the International Court of Justice.
He assured. "Every day, 17-18 hours, the government does everything to give a legal assessment to all this. We do everything to prevent such things."
In a briefing with journalists, Minasyan expressed his opinion that, in addition to statements, it is necessary at all costs to achieve to use real toolkits and convict the guilty. "This video and the events that have taken place in recent months show that the people need peace, we all need it, and that video shows that there is a lot to be done in this direction.