Բրյուսելում կայացել է ՀՀ-ԵՄ Առևտրի հարցերով գործընկերության կոմիտեի 4-րդ նիստը
Սեպտեմբերի 29-30-ին Բրյուսելում կայացել է ՀՀ-ԵՄ Առևտրի հարցերով գործընկերության կոմիտեի 4-րդ նիստը: Հայկական կողմից նիստը նախագահել է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի տեղակալ Արմեն Արզումանյանը։
Նիստի ընթացքում կողմերը քննարկել են ՀՀ-ԵՄ Համապարփակ և ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրի Առևտուր և առևտրին առնչվող հարցերի մասի ներքո համագործակցության շրջանակներում իրականացվող միջոցառումները և համապատասխան ճանապարհային քարտեզները։
Ներկայացվել և քննարկվել են նաև «Կոնյակ» աշխարհագրական նշման վերաբերյալ դրույթների իրականացման գործընթացին առնչվող, առևտրի և ներդրումների ոլորտում առկա զարգացումներին, ՀՀ-ԵՄ երկկողմ համագործակցության վերաբերյալ հարցեր:

The 4th session of the RA-EU Trade Partnership Committee was held in Brussels
On September 29-30, the 4th session of the RA-EU Trade Partnership Committee was held in Brussels. On the Armenian side, the session was chaired by Armen Arzumanyan, Deputy Minister of Economy of the Republic of Armenia.
During the session, the parties discussed the measures implemented within the framework of cooperation under the Trade and trade-related issues part of the RA-EU Comprehensive and Extended Partnership Agreement and the relevant roadmaps.
Issues related to implementing the provisions regarding the "Cognac" geographical indication, the current developments in the field of trade and investments, and RA-EU bilateral cooperation were also presented and discussed.