Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի կազմավորման 73-րդ տարեդարձի կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության նախագահ Սի Ծինփինին՝  Չինաստանի կազմավորման 73-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության կազմավորման 73-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Ձեր առաջնորդության ներքո Չինաստանը վերընթաց հաջողություններ է արձանագրել քաղաքական և սոցիալ-տնտեսական առաջընթացի, ինչպես նաև Ձեր երկրի միջազգային հեղինակության առավել ամրապնդման ուղղությամբ: Չինաստանի պես հուսալի գործընկերոջ հետ հարաբերությունների հետագա զարգացումն ու համագործակցության ընդլայնումն ինչպես երկկողմ, այնպես էլ բազմակողմ ձևաչափերում առաջնահերթ կարևորություն ունեն Հայաստանի համար։
Վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը շարունակելու համատեղ ջանքերով նպաստել մեր երկրների միջև փոխգործակցության առավել խորացմանը՝ ի շահ երկու բարեկամ ժողովուրդների:
Օգտվելով առիթից՝ ցանկանում եմ հաջողություն մաղթել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Կոմունիստական կուսակցության գալիք 20-րդ համագումարի անցկացմանը և վստահաբար ընդգծել, որ այն անկյունաքարային նշանակություն կունենա Չինաստանի և չին ժողովրդի նվաճումների, հաջողությունների ամփոփման և ապագա մարտահրավերների հասցեագրման գործում։
Մաղթում եմ Ձերդ գերազանցությանը քաջառողջություն և արգասաբեր գործունեություն, իսկ Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ հարատև բարեկեցություն և խաղաղություն»։

The Prime Minister sent a congratulatory message on the occasion of the 73rd anniversary of the founding of China
Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the People's Republic of China, Xi Jinping, on the 73rd anniversary of the founding of China. The message says:
I warmly congratulate you and the friendly people of China on the 73rd anniversary of the founding of the People's Republic of China.
Under your leadership, China has recorded upward successes in the direction of political and socio-economic progress, further strengthening your country's international reputation. Further development of relations and cooperation with a reliable partner like China in both bilateral and multilateral formats are of primary importance for Armenia.
I reaffirm my willingness to continue with joint efforts to deepen further cooperation between our countries to benefit two friendly peoples.
I want to take this opportunity to wish success in the upcoming 20th Congress of the Communist Party of the People's Republic of China and to emphasize that it will be a cornerstone in summing up the achievements and successes of China and the Chinese people addressing future challenges.
I wish Your Excellency good health and productive activity and the friendly people of China lasting prosperity and peace."