ՀՀ-ում հավատարմագրված դեսպաններն այցելել են Գեղարքունիքի մարզ
Դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներին դիմավորել են Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը և Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Սարգսյանը։
Նրանք ծանոթացել են սեպտեմբերի 13-ին Ադրբեջանի լայնածավալ ագրեսիայի հետևանքով Գեղարքունիքի մարզի համայնքներում ստեղծված իրավիճակին։
Ավելի ուշ սպասվում է դեսպանների հանդիպումը Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալ գեներալ-մայոր Առաքել Մարտիկյանի և մյուս պաշտոնյաների հետ։ Նշենք, որ այս անգամ հանդիպմանը մասնակցում է նաև ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը, որ նախորդ անգամ ներկա չէր օտարերկրացի դիվանագետների՝ Վայոց Ձորի մարզ այցին։

Послы, аккредитованные в РА, посетили Гегаркуникскую область
Представителей дипломатического корпуса приветствовали министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян и губернатор Гегаркуникской области Карен Саргсян.
Они ознакомились с ситуацией, сложившейся в общинах Гегаркуникской области в результате крупномасштабной агрессии Азербайджана 13 сентября.
Позже ожидается встреча послов с заместителем начальника Генерального штаба ВС генерал-майором Аракелом Мартикяном и другими официальными лицами. Отметим, что на этот раз во встрече также участвует посол России в Армении Сергей Копыркин, который не присутствовал при предыдущем визите иностранных дипломатов в Вайоцдзорскую область.