Հանդիպել են Հայաստանի ու Հորդանանի ԱԳ նախարարները
Սեպտեմբերի 22-ին ՄԱԿ ԳԱ 77-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Նյու Յորքում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության փոխվարչապետ, ԱԳ նախարար Այման Սաֆադիի հետ:
Արարատ Միրզոյանը և Այման Սաֆադին մանրամասն քննարկել են հայ-հորդանանյան հարաբերությունների հետագա խորացմանը և ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր՝ հատկապես կենտրոնանալով տնտեսական համագործակցության ամրապնդման հնարավորությունների վրա։
Զրուցակիցները նաև մտքեր են փոխանակել մերձավորարևելյան և հարավկովկասյան տարածաշրջաններում  վերջին զարգացումների, անվտանգության ու կայունության հարցերի շուրջ:
Արարատ Միրզոյանն իր զրուցակցին է ներկայացրել Հայաստանի Հանրապետության ինքնիշխան տարածքի նկատմամբ Ադրբեջանի իրականացրած ռազմական ագրեսիայի հետևանքները։ Նախարար Միրզոյանը շեշտել է միջազգային հանրության կողմից ագրեսորին ուղղված հասցեական արձագանքի, ինչպես նաև ադրբեջանական առավելապաշտական քաղաքականությունը զսպելու անհրաժեշտությունը: Ընդգծվել է նաև Ադրբեջանի զինված ուժերի կատարած պատերազմական հանցագործություններին համապատասխան գնահատական տալու կարևորությունը։

Министры иностранных дел Армении и Иордании провели встречу в Нью-Йорке
22 сентября министр иностранных дел РА Арарат Мирзоян, находившийся в Нью-Йорке для участия в работе 77-й сессии ГА ООН, встретился с вице-премьер-министром Иорданского Хашимитского Королевства, министром иностранных дел Айманом Сафади.
Арарат Мирзоян и Айман Сафади подробно обсудили вопросы, связанные с дальнейшим углублением и расширением армяно-иорданских отношений, уделив особое внимание возможностям укрепления экономического сотрудничества.
Собеседники также обменялись мнениями о последних событиях, вопросах безопасности и стабильности в регионах Ближнего Востока и Южного Кавказа.
Арарат Мирзоян представил своему собеседнику последствия военной агрессии Азербайджана против суверенной территории Республики Армения. Министр Мирзоян подчеркнул необходимость ответа международного сообщества агрессору, а также сдерживания экстремистской политики Азербайджана. Подчеркнута также важность соответствующей оценки военных преступлений, совершенных вооруженными силами Азербайджана.