Նախագահն ընդունել է ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության անդամներին
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այսօր ընդունել է Սոցիալ-դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության (ՍԴՀԿ) կենտրոնական վարչության անդամներին՝ կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանի գլխավորությամբ:
Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը ողջունել է հյուրերին և բարձր գնահատել ՍԴՀԿ դերն ու ներգրավվածությունը համազգային նշանակություն ունեցող գործընթացներում:
«Ուժը մենք ենք, դուք եք՝ մենք բոլորս միասին, բոլոր նրանք են, ովքեր մտահոգ են մեր պետության ապագայով»,- նշել է նախագահը: Վահագն Խաչատուրյանն անդրադարձել է Հայաստանի դեմ ադրբեջանական վերջին ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակին, անվտանգային խնդիրներին: Նախագահն անդրադարձ է կատարել նաև Ջերմուկ և Սիսիան կատարած իր աշխատանքային այցերին, նշել, որ հայ զինվորի մարտական ոգին բարձր է:
ՍԴՀԿ կենտրոնական վարչության ատենապետ Համբիկ Սարաֆյանը շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար, ներկայացրել է կուսակցության կողմից իրականացվող ծրագրերը, որոնք ամփոփվելու են վաղը նախատեսված ՍԴՀԿ ամենամյա համագումարի շրջանակում: «Մեզ համար միշտ առաջնային է եղել հայրենիքում անցկացնել մեր համագումարները: Ամենից առավել մեզ համար առաջնային է մեր միասնականությունը, համախմբվածությունը երկրի համար դժվարին պահերին»,- ասել է Համբիկ Սարաֆյանը՝ հավելով, որ պատրաստ են ամեն ինչ անել, որպեսզի իրենց ներդրումն ունենան երկրի առջև ծառացած խնդիրների լուծման համար:

The President received the members of the Central Board of the SDHP
The President of the Republic Vahagn Khachaturyan today received the members of the Central Board of the Social-Democratic Hnchakyan Party (SDHP), headed by the Chairman of the Central Board, Hambik Sarafyan.
President Vahagn Khachaturyan welcomed the guests and highly appreciated the role and involvement of the SDHP in processes of national importance.
"We are the strength; you are, all of us together, all those who are concerned about the future of our state," said the president. Vahagn Khachaturyan referred to the situation created as a result of the latest Azerbaijani aggression against Armenia and security issues. The president also referred to his working visits to Jermuk and Sisian and noted that the fighting spirit of the Armenian soldier was high.
Hambik Sarafyan, the chairman of the central board of the SDHP, thanked the reception and presented the programs implemented by the party, which will be summarized within the framework of the SDHP annual congress scheduled for tomorrow. "It has always been a priority to hold our congresses in the homeland. Most of all, our unity and solidarity in difficult moments for the country are paramount for us," Hambik Sarafyan said, adding that they are ready to do everything to contribute to solving the country's problems.