Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հանդիպել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի տեղեկատվական համակարգի և ՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակի համատեղ հաղորդագրությունը.
Այսօր, սեպտեմբերի 18-ին, ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հանդիպել է Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի հետ:
Զրույցի ընթացքում շոշափվել են Հայաստանի թե՛ արտաքին անվտանգության, թե՛ ներքաղաքական ծայրահեղ սրված իրավիճակի հետ կապված հարցերը և դրանք հաղթահարելու հնարավոր ելքերը:
Հիշեցնենք, որ սա այս տարվա ընթացքում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի և ՀՀ Առաջին նախագահի երկրորդ հանդիպումն է: Առաջինը տեղի է ունեցել ս.թ. փետրվարի 23-ին Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնում։

Levon Ter-Petrosyan met with the Catholicos of All Armenians Garegin II at his private residence.
The joint message of the Information System of Mother See Holy Etchmiadzin and the Office of the First President of RA.
On September 18, RA First President Levon Ter-Petrosyan met with Catholicos of All Armenians Garegin II at his private residence.
During the conversation, issues related to Armenia's external security, the highly aggravated internal political situation, and the possible ways to overcome them were touched upon.
It should be noted that this is the second meeting of the Catholicos of All Armenians and the First President of the Republic of Armenia this year. The first occurred on February 23 in Mother See S Etchmiadzin.