Նենսի Փելոսին Երևանում կհանդիպի Նիկոլ Փաշինյանի և Ալեն Սիմոնյանի հետ
Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանությունն այսօր ավելի ուշ Երևանում սպասում է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Նենսի Փելոսիի գլխավորած պատվիրակությանը։
Սեպտեմբերի 17-19-ի այցի ընթացքում Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանին և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ քննարկելու հայ-ամերիկյան հարաբերությունները և ներկայիս անվտանգային իրավիճակը։
Ներկայացուցիչների պալատի խոսնակ Փելոսին հանդես կգա մամուլի ասուլիսով, ծաղկեպսակ կդնի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում և ելույթ կունենա «Գաֆէսճեան արվեստի կենտրոնում», ընդ որում ելույթը ուղիղ հեռարձակմամբ հասանելի կլինի www.speaker.gov/newsroom հղմամբ։ Խոսնակ Փելոսին կանդրադառնա մեր երկու երկրների ամուր փոխգործակցությանը, որի հիմքում ընդհանուր արժեքներն են և մեր ժողովուրդների երկարամյա կապերը։
Պատվիրակության կազմում են ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի Էներգետիկ և կոմերցիոն հարցերով հանձնաժողովի նախագահ Ֆրանկ Փալոնեն և Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ Աննա Էշուն և Ջեքի Սփիերը։

Нэнси Пелоси встретится с Николом Пашиняном и Аленом Симоняном в Ереване
Посольство США в Армении ожидает сегодня в Ереване делегацию во главе со спикером Палаты представителей США Нэнси Пелоси.
В ходе визита 17-19 сентября спикер Палаты представителей встретится с премьер-министром РА Николом Пашиняном, спикером Национального собрания РА Аленом Симоняном и другими высокопоставленными лицами для обсуждения армяно-американских отношений и текущей ситуации в сфере безопасности.
Спикер Палаты представителей Пелоси проведет пресс-конференцию, возложит венок к Мемориалу жертв Геноцида армян и выступит с речью в Центре искусств Гафесчян. Выступление будет доступно в прямом эфире на сайте www.speaker.gov/newsroom. Спикер Пелоси коснется тесного сотрудничества между нашими двумя странами, которое основано на общих ценностях и давних связях между нашими народами.
В состав делегации входят Председатель Комитета по энергетике и коммерческим вопросам Палаты представителей США Фрэнк Палоне и члены Палаты представителей Анна Эшу и Джеки Спейер.