Կառավարության նիստում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է սահմանազատման ու սահմանագծման թեմային։ Նա վստահեցրել է, որ ՀՀ-ն ներգրավված է բանակցային գործընթացում, այդ թվում՝ սահմանների դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի հարցով:
Ըստ Փաշինյանի. «Մենք դիրքորոշումը շատ հստակ է, որ մենք գնալու ենք, բոլոր հնարավոր քայլերը ձեռնարկելու ենք կարգավորումների, տևական խաղաղության և կայունության հասնելու համար:
Սահմանների դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի ու սահմանային անվտանգության հանձնաժողովի առումով ուզում եմ ընդգծել, որ մեզ համար անընդունելի է այդ գործընթացը տարածքային պահանջներ և նկրտումներ առաջադրելու նպատակով օգտագործելու ցանկացած փորձ: Էլի եմ ասում՝ Հայաստանի Հանրապետությունը 29,8 հազար կմ2 տարածք ունի և այդ տարածքի որևէ միլիմետրը քննարկման առակա լինել չի կարող: Ես ուզում եմ, որ սա հստակ արձանագրենք և այս դիրքորոշումը որևէ հանգամանքի ներքո փոփոխության չի ենթարկվի»։

Not a single millimeter of the RA territory can be a subject of discussion
At the government session, RA Prime Minister Nikol Pashinyan touched upon the topic of border demarcation and demarcation. He assured that RA is involved in the negotiation process, including the issue of border demarcation and delimitation.
According to Pashinyan. "We have a very clear position that we will go, we will take all possible steps to achieve settlements, lasting peace and stability.
Regarding the border demarcation and delimitation and border security commission, I would like to emphasize that any attempt to use this process to impose territorial demands and ambitions is unacceptable for us. I say again, the Republic of Armenia has an area of ​​29.8 thousand km2 and not a single millimeter of that area can be subject to discussion. I want to record this clearly and this position will not be changed under any circumstances."