«Ո՛չ Հայաստանը, ո՛չ էլ Ադրբեջանը լայնամասշտաբ էսկալացիայի պլաններ չեն ունեցել»․ Ալիևը՝ Պուտինին
Մենք բոլորս մտահոգված ենք հայ-ադրբեջանական սահմանին իրավիճակի սրմամբ: Այս մասին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
«Լավ է, որ Բաքվի և Երևանի միջև էսկալացիան կանխվեց համակարգված ջանքերով, բայց իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ»,- ասել է ՌԴ նախագահը։
Ալիևը տեղեկացրել է, որ սահմանին իրավիճակը կայուն է և նշել, որ գլխավորը հարաբերությունների կարգավորման սկսվող գործընթացը «չքանդելն է»։
«Հրադադարի ռեժիմի պահպանումը ցույց է տալիս, որ ո՛չ Հայաստանը, ո՛չ էլ Ադրբեջանը լայնամասշտաբ էսկալացիայի պլաններ չեն ունեցել»,- ասել է նա։

«Ни у Армении, ни у Азербайджана не было планов масштабной эскалации». Алиев Путину
Мы все обеспокоены обострением ситуации на армяно-азербайджанской границе. Об этом заявил президент России Владимир Путин во время встречи с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
"Хорошо, что скоординированными усилиями удалось предотвратить обострение отношений между Баку и Ереваном, но ситуация остается напряженной", - сказал президент России.
Алиев сообщил, что ситуация на границе стабильна, и отметил, что главное не «разрушить» начавшийся процесс нормализации отношений.
"Сохранение режима прекращения огня показывает, что ни у Армении, ни у Азербайджана не было планов на масштабную эскалацию", - сказал он.