Տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն:
Բացի ԱԽ անդամներից՝ նիստին մասնակցել են նաև Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը:
Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սուվերեն տարածքի նկատմամբ ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրավիճակը, ինչպես նաև ՀՀ ինքնիշխանության և տարածքային ամբողջականության պաշտպանության ուղղությամբ իրագործվելիք քայլերը: Մտքեր են փոխանակվել ԼՂ հարցի կարգավորման բանակցային գործընթացի ընթացիկ վիճակի մասին:
Ընդգծվել է արտաքին սպառնալիքներին դիմակայման համատեքստում համաժողովրդական համերաշխության և համախմբվածության հրամայականը:

Состоялось расширенное заседание Совета Безопасности
Состоялось расширенное заседание Совета безопасности под руководством премьер-министра Никола Пашиняна.
Кроме членов СБ, в мероприятии приняли участие Президент Республики Ваагн Хачатурян, Президент Арцаха Араик Арутюнян, Председатель НС Ален Симонян, руководитель аппарата премьер-министра РА Араик Арутюнян, вице-спикер НС Рубен Рубинян, руководитель фракции "Гражданский пакт" НС Айк Конджорян.
Обсуждалась ситуация, возникшая в результате агрессии Азербайджана против суверенной территории Республики Армения, а также шаги, которые необходимо осуществить в направлении защиты суверенитета и территориальной целостности Республики Армения. Состоялся обмен мнениями о нынешнем состоянии переговорного процесса по нагорно-карабахскому урегулированию.
Подчеркнута важность национальной солидарности и сплоченности в условиях противостояния внешним угрозам.