Առաջարկների նոր փաթեթը Բրյուսելում ներկայացրել եմ Ադրբեջանի նախագահին. Փաշինյան (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ ՀՀ տարածքային ամբողջականության հարցում ընդհանուր առմամբ ուրիշների տեսակետը պետք է չհետաքրքրի։
Փաշինյանը վստահեցրել է. «Մենք ասել ենք, որ Հայաստանի տարածքով միջանցք չենք տալու։ Մենք մեր դաշնակիցների հետ ունենք քննարկում և այդ թվում միջազգային հանրության հետ ունենք հստակ ըմբռնում»։
Վարչապետը նշել է, որ Ադրբեջանին եռակողմ աշխատանքային խմբի ֆորմատով Հայաստանը առաջարկությունների նոր փաթեթ է ներկայացրել. «Այդ առաջարկությունը ես նաև առձեռն փոխանցել եմ Ադրբեջանի նախագահին։ Որ պահին իրենք այդ առաջարկությունն ընդունեն, մենք պատրաստ ենք անմիջապես անցնել դրա իրագործմանը»։
Փաշինյանը մանրամասնել է, թե ինչի մասին են ՀՀ ներկայացրած առաջարկները. «Մեր բոլոր հրապարակային հայտարարությունների մասին է, որ մենք պատրաստ ենք ճանապարհներ բացել, տալ և ստանալ»։

Я представил президенту Азербайджана новый пакет предложений в Брюсселе. Пашинян (ВИДЕО)
Премьер-министр РА Никол Пашинян заявил, что его не должна интересовать чужая точка зрения относительно территориальной целостности РА.
Пашинян заверил. «Мы сказали, что не предоставим коридор через территорию Армении. У нас есть обсуждение с нашими союзниками, и у нас также есть четкое понимание с международным сообществом .
Премьер-министр отметил, что Армения представила Азербайджану новый пакет рекомендаций в формате трехсторонней рабочей группы. « Это предложение я также лично передал президенту Азербайджана. Как только они примут это предложение, мы готовы немедленно приступить к его реализации .
Пашинян подробно рассказал о представленных РА предложениях. «Речь идет обо всех наших публичных заявлениях о том, что мы готовы открывать дороги, давать и получать».